آموختن علم فیزیک مناطق جدیدی از مغز را فعال می کند. تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 08:20. نتایج یک مطالعه نشان می دهد که آموختن فیزیک نه تنها انسان را باهوش تر می کند بلکه موجب فعال شدن مناطق جدیدی از مغز می شود. به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه درکسل در آمریکا در مطالعه ای متوجه شدند با درگیر شدن افراد در حل مسائل فیزیک، بخش هایی از مغز فعال می شود که عموما ارتباطی به یادگیری علوم ندارند. محققان در این مطالعه با استفاده از تصویربرداری ام. آر. آی جریان خون در مغز حدود ...

آموختن علم فیزیک مناطق جدیدی از مغز را فعال می کند

تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 08:20


 اخبار علمی ,خبرهای علمی,علم فیزیک
نتایج یک مطالعه نشان می دهد که آموختن فیزیک نه تنها انسان را باهوش تر می کند بلکه موجب فعال شدن مناطق جدیدی از مغز می شود. 

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه درکسل در آمریکا در مطالعه ای متوجه شدند با درگیر شدن افراد در حل مسائل فیزیک، بخش هایی از مغز فعال می شود که عموما ارتباطی به یادگیری علوم ندارند.

 

محققان در این مطالعه با استفاده از تصویربرداری ام.آر.آی جریان خون در مغز حدود 59 دانشجو را حین انجام یک آزمون فیزیکی که به استدلال نیاز داشت، اندازه گرفتند.

 

این دانشجویان در یک دوره آموزش فیزیک مبتنی بر روش مدل سازی نیز شرکت کردند؛ آموزش مدل سازی سبکی از آموزش است که افراد را تشویق به فعال بودن حین آموختن می کند.

 

سپس محققان جریان خون مغز این دانشجویان را قبل و بعد از شرکت در این کلاس فیزیک اندازه گرفتند.

 

بررسی اسکن ها قبل از برگزاری این دوره آموزشی فعالیت هایی را در بخش هایی از مغز نشان داد که با توجه، حافظه کاری و حل مسئله - قشر پیشانی فورناتال و قشر پاریتال - ارتباط دارند.

 

اسکن های گرفته شده از مغز این دانشجویان بعد از این دوره آموزشی نیز، فعالیت افزایش یافته ای را در قطب های پیشانی مغز که با فراگیری ارتباط دارند، نشان دادند.

 

محققان می گویند، این موضوع نشان می دهد فعالیت مغز را می توان با اشکال مختلف آموزشی تغییر داد.

 

به گفته محققان، این تغییرات در فعالیت مغز می تواند به تغییرات رفتاری پیچیده تر در نحوه استدلال دانش آموزان در پاسخ به سوال های فیزیک قبل و بعد از آموزش ارتباط داشته باشد.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه