ابداع بازی ویدئویی مخصوص درمان تنبلی چشم

دلگرم- محققان بازی ویدئویی مخصوصی تولید کرده اند که می تواند تنبلی چشم را درمان کند.

ابداع بازی ویدئویی مخصوص درمان تنبلی چشم

به گزارش دلگرم به نقل از مهر، پیش از این محققان دریافته بودند که بازیهای ویدئویی تأثیر مثبتی بر افزایش سرعت تصمیم گیری و بهبود عملکرد مغز در فرآیند یادگیری دارد.

اکنون محققان چند دانشگاه در آمریکا پارا فراتر گذاشته و بازی ویدئویی ارایه کرده‌اند که در صورت استمرار در انجام آنها تنبلی چشم به طرز قابل توجهی درمان می‌شود.

بدون شک مهمترین ویژگی این ابتکارعمل تازه در این است که هر دو چشم به طور همزمان درمان می‌شود حال آنکه در تکنیک‌های فعلی درمان تنبلی بینایی، چشم‌ها یک به یک و نه به طور همزمان درمان می شوند.

این بازی جدید که توسط گروهی از محققان دانشگاه‌های اوهایو، لویسویل و پنسیلوانیا طراحی و ارایه شده است به نوعی مبتنی بر همان بازی سنتی موش و گربه است.

در این بازی ساده ویدئویی موجود شکارچی و شی قربانی که شبیه یک توپ ساده است به شکل خط‌های عمودی هستند که در صفحه‌ای با خط‌های افقی حرکت می‌کنند. این تفاوت با هدف کمک به افزایش تأثیرگذاری بازی بر سرعت عمل چشم‌ها و در نهایت بهبود تنبلی چشم به کار گرفته شده است.

محققان در آزمایش‌های اولیه این بازی متوجه شدند پس از انجام آن در یک بازه زمانی هشت ماهه، تنبلی چشم در دو داوطلب بزرگسال به طرز قابل قبولی بهبود یافته است.

تنبلی چشم عارضه‌ای مربوط به دوران کودکی است که طی آن گذرگاه‌های عصبی میان مغز و چشم به درستی رشد نمی‌کنند و این بدان دلیل است که چشم تصاویر مبهم و ناسازگاری راهی مغز می‌کند.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه