ارتقاء عملکرد سربازان در میادین جنگ با تانک‌های کوچک و سریع+تصاویر

ارتقاء عملکرد سربازان در میادین جنگ با تانک‌های کوچک و سریع+تصاویر


اخبار, اخبار علمی , تانک های جنگی

اخبار علمی - ارتقاء عملکرد سربازان در میادین جنگ با تانک‌های کوچک و سریع+تصاویر

ارتش امریکا طرح‌هایی را برای جایگزین‌کردن تانک‌های بزرگ با وسایط‌نقلیه کوچک و فراجاده‌ای در دست دارد که با زره هوشمند پوشیده شده‌اند.

گفته می‌شود این سامانه‌های کوچک 100 درصد سریع‌تر و 50 درصد سبک‌تر از تانک‌های کنونی هستند این در حالی است که تانک‌های حال حاضر توانایی عملکرد سربازان را در میدان جنگ کاهش می‌دهند.

 

بر اساس اعلام سازمان پروژه‌های تحقیقات دفاعی آمریکا (دارپا)، طی 100 سال گذشته تاریخ جنگ‌افزار مکانیزه، حفاظت از وسایط نقلیه جنگی زمین‌محور و همچنین سربازان حاضر در این سامانه‌ها به یک معادله کوچک تقلیل یافته است: زره بیشتر به معنی حفاظت بیشتر است. بنابراین، پلت‌فرم‌های جنگی بسیار سنگین، کم‌تحرک و گران کنونی، توانایی سربازان جهت صف‌آرایی و مانوردهی سریع در محیط‌های خطرناک و همچنین درصد موفقیت ماموریت‌های آن‌ها را محدود کرده‌اند.

 

برنامه فناوری زمینی وسیله‌نقلیه GXV-T دارپا برای توسعه گستره جدیدی از تانک‌ها طراحی شده و هدف از آ‌ن‌ نه تنها ارتقا یا جایگزینی یک سامانه خاص بلکه ایجاد انقلاب در حفاظت از وسایط‌نقلیه جنگنده تمام زرهی و شکستن قانون «تجهیزات زرهی بیشتر» اعلام شده است.

 

در حال حاضر، حرکت تاکتیکی، تحرک استراتژیکی، بقاپذیری، کاهش هزینه و راهکارهای نوآورانه و مختل‌کننده برای نسل جدید سیستم‌های جنگنده زرهی در ارتش ایالات متحده ضروری به نظر می‌رسد. برنامه GXV-T به غلبه بر این چالش‌ها کمک و روند کنونی را در جنگ‌افزار مکانیزه متحول می‌کند.

 

اخبار, اخبار علمی , تانک های جنگی

تانک‌های جدید دارپا

 

اخبار, اخبار علمی , تانک های جنگی

مقایسه تانک‌های جدید دارپا با تانک‌های کنونی

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه