استفاده از اپلیکیشن‌ها در راستای بهبود اقتصادهای عربی

ایتنا – مردم منطقه عربی، به اپلیکیشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی توجه بسیاری نشان می‌دهند.

کارشناسان معتقدند به کارگیری صحیح از برنامه‌های کاربردی، می‌تواند در رشد و توسعه اقتصاد کشورهای عربی سهیم باشد.

به گزارش دلگرم به نقل از ایتنا، به نقل از technologist.ps، در نشستی که چندی پیش با عنوان «تحول الکترونیکی» در حاشیه نمایشگاه کومکس ۲۰۱۴ برگزار شد، با تاکید بر این مطلب، اعلام شد که منطقه عربی در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳، میزان وبگردی و جست‌وجو در اینترنت با رشد ۱۱۰ درصدی روبرو بوده است.

در این نشست عنوان شد که گسترش میزان استفاده از دستگاه‌های همراه به نوبه خود می‌تواند کاهش هزینه‌های دولت الکترونیک در کشورهای عربی را به دنبال داشته باشد.

«راشد المعوشرجی» از کارشناسان کمیته مرکزی فناوری اطلاعات کویت معتقد است مردم منطقه عربی، به اپلیکیشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی توجه بسیاری نشان می‌دهند.

وی به عنوان شاهد از اینستاگرام نام برد و گفت این برنامه، بازاریابی و ترویج کسب و کار را برای مدیران پروژه‌های کوچک اقتصادی آسان‌تر کرده است زیرا اینستاگرام امکان دانلود تصاویر آگهی‌ها و تبلیغات تجاری را فراهم می‌آورد.

نرم‌افزارهای کاربردی علاوه بر این که به سیالی اطلاعات و صرفه‌جویی در وقت کمک می‌کند، تصمیم‌گیری‌های سریع‌تر در حوزه اقتصاد و تجارت را نیز امکان‌پذیر می‌نماید.

با این حال طبق این گزارش، سهم اپلیکیشن‌های تلفن‌های هوشمند در امور اقتصادی کمتر از ۶۰ درصد است و شهروندان عرب، این برنامه‌ها را بیشتر برای تفریح و سرگرمی به کار می‌برند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه