استفاده از سیستم‌های انتقال نوری بومی در شبکه زیرساخت کشور

دلگرم- شبکه انتقال زیرساخت با بهره‌گیری از سیستم‌های انتقال نوری بومی، پیاده سازی می‌شود.

استفاده از سیستم های انتقال نوری بومی در شبکه زیرساخت کشور

به گزارش دلگرم به نقل از مهر، با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت‌های دانش بنیان و شرکت ارتباطات زیرساخت و به منظور افزایش ظرفیت انتقال ترافیک در شبکه زیرساخت کشور، شبکه انتقال ملی - پروژه توانا - پیاده سازی خواهد شد.

به منظور افزایش ظرفیت انتقال ترافیک در شبکه زیرساخت کشور، با انجام پروژه توانا، شبکه انتقال جدید مبتنی بر سیستم­‌های انتقال نوری DWDM و NG-SDH ساخت داخل کشور، پیاده سازی خواهد شد.

شبکه انتقال ملی (پروژه توانا) از نظر وسعت جغرافیایی، بخشی از نیمه شرقی کشور را پوشش خواهد داد.

سیستم­‌های صنعتی DWDMچهل کانال به ظرفیت هرکانال ۱۰Gbpsمحصول همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت فانا و سیستم‌­های صنعتی NG-SDH تا رده STM۴ محصول مشارکت پژوهشگاه ICT و شرکت پرمان است.

این سیستم­‌ها جهت استفاده از شبکه انتقال توسط شرکت‌های مذکور توسعه یافته­‌اند.

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعاتبکارگیری سیستم­‌های انتقال نوری بومی DWDM و NG-SDH در شبکه انتقال ملی "توانا" در آینده نزدیک را از نتایج سیاست­گذاری ین پژوهشگاه در خصوص بومی ­سازی محصولات حوزه فناوری ارتباطات و تلاش و پیگیری شرکت­‌های دانش­ بنیان برای به روز رسانی و تجاری کردن این محصولات عنوان کرده است.

با توجه به سیاست‌های کشور مبنی بر توجه به استفاده از تولید داخل، سرمایه­ گذاری در خصوص بومی‌سازی برخی از محصولات ICT در دستور کار این پژوهشگاه قرار دارد که به زودی با استفاده از پتانسیل پژوهشگاه، متخصصین دانشگاه‌­ها، شرکت­‌های خصوصی و دانش بنیان اجرایی خواهد شد.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه