افزایش ایمنی نردبان‌ها با "گام هوشمند". تاریخ انتشار : چهارشنبه, 11 مرداد 1396 10:09. یک استارتاپ استرالیایی به نام "بالکو لایف استایل"(Balco Lifestyle) در تلاش است تا با توسعه یک فناوری جدید ایمنی استفاده از نردبان را برای افراد بالا ببرد. به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این فناوری هوشمند جدید موسوم به "گام هوشمند"((Step-Smart، یک ابزار برای زمانی است که نردبان شروع به از دست دادن ثبات خود کرده و به کاربر هشدار می‌دهد. این ابزار هوشمند به پایین نردبان و به موازات پله‌ها متصل شده و کاربر ب ...

افزایش ایمنی نردبان‌ها با "گام هوشمند"

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 11 مرداد 1396 10:09


 اخبار علمی,خبرهای علمی ,ایمنی نردبان‌

یک استارتاپ استرالیایی به نام "بالکو لایف استایل"(Balco Lifestyle) در تلاش است تا با توسعه یک فناوری جدید ایمنی استفاده از نردبان را برای افراد بالا ببرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این فناوری هوشمند جدید موسوم به "گام هوشمند"((Step-Smart، یک ابزار برای زمانی است که نردبان شروع به از دست دادن ثبات خود کرده و به کاربر هشدار می‌دهد.

 

این ابزار هوشمند به پایین نردبان و به موازات پله‌ها متصل شده و کاربر با استفاده از سطح الکترونیکی یکپارچه آن، می‌تواند از ثبات نردبان و این که نردبان به سمت یک طرف مایل نشده یا در شیب قرار نگرفته است اطمینان حاصل می‌کند.

 

"اسمارت استپ" مجهز به یک صفحه نمایش ال‌.ای‌.دی است که تمام موارد را به کاربر نشان می‌دهد.

 

هنگامی که فرد از نردبان بالا رفته و شروع به حرکت می‌کند، احتمال دارد که نردبان به طرفین یا به سمت عقب برگردد به خصوص اگر روی یک سطح نرم قرار گرفته باشد. در این صورت، سنسورها این وضعیت را تشخیص داده و یک زنگ هشدار را برای اخطار به کاربر به صدا در می‌آورد.

 

ایده طراحی این فناوری این است که قبل از اینکه نردبان سقوط کند، کاربر از عدم ثبات آن مطلع شده و آن را در وضعیت مناسب قرار دهد.

 

گفته می‌شود که با یک بار شارژ باتری این دستگاه آلومینیومی، می‌توان در حدود 70 ساعت از آن استفاده کرد.

 

در حال حاضر اسمارت استپ برای حمایت مالی در وبسایت Kickstarter قرار گرفته و اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، تا فوریه آینده روانه بازار خواهد شد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه