اقامت مجازی در کشور استونی امکان‌پذیر می‌شود

قابل توجه فعالان اقتصادی

ایتنا – در این طرح افراد بدون نیاز به حضور فیزیکی در استونی، می‌توانند زندگی مالی خود را در این کشور اروپایی پیگیری کنند.

اقامت مجازی در کشور استونی امکان پذیر می شود

استونی قصد دارند اولین کشوری در جهان باشد که به شهروندان دیگر کشورها، «اقامت الکترونیکی» اعطا می‌کند.

استونی در شمال اروپا واقع است و یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در حوزه اقتصاد، شاخص‌های توسعه انسانی و آزادی مطبوعات به شمار می‌رود.

در این طرح هر کس می‌توانند از طریق ارتباط اینترنتی و بدون نیاز به حضور فیزیکی در استونی، زندگی مالی خود را در این کشور اروپایی پیگیری کند.

به عبارت دیگر شهروندان کشورهای مختلف قادرند به صورت اینترنتی در استونی حساب بانکی باز کرده و یا کسب و کاری در آن راه بیاندازند.

این طرح جدید و ابتکاری استونی، فرصتی طلایی برای شرکت‌ها و فعالان اقتصادی است تا با استفاده از آن بتوانند در بازار اتحادیه اروپا حضور یابند.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، البته طبیعی است افرادی که به صورت الکترونیکی مقیم استونی می‌شوند، نمی‌توانند از همه حقوق شهروندی برخوردار باشند.

به عنوان مثال این عده قادر نیستند از هویت دیجیتالی خود به عنوان گذرنامه استفاده کرده و وارد خاک استونی شوند.

علاقه‌مندان از اوایل سال آینده میلادی (اواسط دی ماه ۱۳۹۳) از طریق سفارت‌های استونی در اقصی نقاط جهان می توانند درخواست عضویت الکترونیکی در این کشور را ارسال نمایند.

گفتنی است چندی پیش اکثریت قاطع پارلمان استونی، موافقت خود را با این طرح اعلام نموده بود.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه