اپل با پس زدن گوگل، یاهو را بازیگر عمده جست‌وجوی ابزار خود می‌کند

دلگرم- اپل این‌روزها حسابی سرگرم خراب کردن پل‌های پشت سرش در رابطه با رقیب دیرینه‌اش،‌ گوگل است!

گفته می شود مریسا مایر با یک نقشه سری با اپل، می خواهند از پشت به گوگل خنجر بزنند و پیش‌فرض جست‌وجوی ابزارهای مختلف اپل از گوگل به یاهو سوئیچ شود.

مدیر اجرایی یاهو قرار است در بخش جست‌وجو گوگل را کنار زده و به دارندگان آیفون و آی پد اجازه دهد تا دیفالت جست‌وجوی اصلی شان مبتنی بر یاهو شود.

در حال حاضر جست‌وجو روی ابزارهای اپلی بر اساس جست‌وجوی گوگل بنا نهاده شده و چه تایپ کرده و یا از طریق فناوری Siri با جست‌وجوگر حرف بزنید، الگوریتم گوگل است که روی ابزارهای اپل نتایج را به شما پیشنهاد می‌دهد.

هر چند می توانید در ستینگ دستگاه به صورت دستی به سوی یاهو و یا بینگ مایکروسافت بروید اما در هر حال گوگل جست‌وجوگر اولیه و اصلی دستگاه‌های اپلی است.

به نوشته ری.کد، رقابت کنندگان به همین راحتی کنار نرفته و جنگ جدیدی را در دنیای جست‌وجوگران اینترنتی به راه خواهند انداخت.

بینگ مایکروسافت نیز از زیر یوغ گوگل بیرون آمده است و یاهو اپل را ترغیب کرده تا گوگل را رها کند.
جالب اینکه موتور یاهو قبلا مبتنی بر بینگ مایکروسافت بوده که حالا مستقل شده و یاهو باید اپل را برای ممانعت از تسلیم در برابر گوگل از لحاظ فنی متقاعد سازد.

یاهو آنقدرها هم که خیال می‌کند قوی نشده است.
ماه می سال گذشته ۶ میلیون کاربر بریتیش تله کام که عضو یاهو بودند بدلیل بروز مشکلات فنی در ایمیل یاهو، از این سرویس دهنده جدا شدند و در اکتبر سال گذشته وقتی یاهو سعی کرد باگ‌های "یاهو میل" را گرفته و سرویس را به‌روز رسانی کند، اوضاع بدتر شده و مشکلات دو چندان شد.

در ماه دسامبر میلیون کاربر یاهو با بدافزار Pony botnet حساب کاربری خود را از دست دادند و حالا کاربران یاهو با باگ خونریزی قلبی دچار مشکلات امنیتی جدید شده‌اند.

تنها برگ برنده یاهو در عرصه رقابت با بزرگان سود حاصل از سرمایه‌گذاری روی Alibaba در چین است که می‌تواند سود آن قسمت را به بخش‌های ضررده منتقل کند و حالا با ریسک بزرگ پیشنهاد دادن به اپل خود را در آزمون بزرگ و سخت فنی قرار می‌دهد که اگر نتواند از پس آن برآید، آینده خود را تباه خواهد کرد.

علیرغم رقابت‌های موجود اپل و گوگل با هم سال‌هاست کار می‌کنند و اختلافات روی گوگل مپ و اپ یوتیوب سال گذشته باعث شد تا آیکون این دو از صفحه اول محصولات اپل به صورت دیفالت برداشته شود.

آیا اپل حاضر است پل‌های بیشتری را پشت سرش علیه گوگل خراب کند؟
این داستان غیرمستقیم می‌خواهد پایان رابطه یاهو با مایکروسافت را نیز تعریف کند و چالش جدیدی را بوجود بیاورد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه