اگر همسرتان باردار است، این كارها را انجام دهيد

اگر همسرتان باردار است، این كارها را انجام دهيد

شهرزاد: بسیاری از آقايان از اينکه نمي دانند در دوران بارداری همسرشان چه كارهايي انجام دهند، نگران می شوند. در اين دوران، تمام توجه متوجه خانم باردار است. او کسی است که نوزاد را حمل می کند. او کسی است که دکتر معاینه اش می کند. اوست که كلي كتاب مخصوص وی نوشته شده است.

 

اگر همسرتان باردار است، این كارها را انجام دهيد - تصویر 1

 

او کسی است که باید برای زایمان درد بکشد و وقتی بچه به دنیا بیاید، روی شکم اوست که نوزاد را می گذارند. بنابراین سئوال این است كه مرد، اين وسط چه كاره است؟

 

البته به عنوان یك شوهر می توانيد در تمام اين دوران و حتي پس از آن، همراه و پشتيبان همسرتان باشيد. به هر حال، كارهايي هستند که به ویژه باید توسط شما در دوران بارداري انجام شوند و اين تنها راهی است که باعث می شود در تمام امور شریک شوید.

كارهاي كه شما بايد انجام دهيد:

 

مطالعه کنید

 

وقتي دریافتید که همسرتان باردار است، باید به سرعت هر چه بی شتر، درباره آ نچه پیش روی شماست، ياد بگيريد. سعي كنيد از همان ابتداي كار، درباره بارداري و مسائل مربوط به آن ياد بگيريد.

 

فكر نكنيد فقط همسر شماست كه بايد ياد بگيرد، شما هم به اين آموخته ها نياز داريد. سعي كنيد درباره رشد هفته به هفته جنين، اطلاعات به دست آوريد.

 

اين كار شما باعث مي شود كه بتوانيد ارتباط بهتري با همسرتان برقرار كنيد، چون خوب خواهيد فهميد كه او در زمان هاي مختلف بارداري، چه حس و حال روحي و فيز یكي دارد.

 

همواره از همسرتان حمايت كرده و به او كمك كنيد سه ماهه اول بارداري، مرحله کلیدی است. اگر هرگونه مشكل و پیچیدگی در حاملگي وجود داشته باشد، به احتمال زياد در اين مرحله است كه خود را نشان خواهد داد.

 

گاهی سه ماهه اول به علت ویار حاملگی و حالت تهوع، بدتر از همه است. به خاطر داشته باشید بدن همسر شما دستخوش تغییرهاي بسيار مي شود تا بتواند کودک درونش را رشد دهد.

 

این زمان، زماني است که شما بايد دركارهاي منزل كمك كنيد؛ مثلا مي توانيد در آشپزي به همسرتان كمك كنيد.سه ماهه سوم، شروع مجدد سختي ها براي همسرتان است. در این مرحله، ممکن است همسر شما به تورم قوزک پا، خستگی، یبوست و هموروئید مبتلا شود.

 

هم چنین این زمان، زماني است که غريزه مادر براي آماده شدن براي فرزندش آغاز می شود. اين خصيصه، قدرتمندترین انگیزه برای زن باردار است. در اين زمان است كه او شروع به تمیزکاری و آماده سازی خانه برای ورود نوزاد می کند. به همسر خود نشان دهید که شما هم هیجان زده ايد و هر گونه کمک برای پرستاری از او را پیشنهاد کنید.

 

بهبود پس از زایمان

 

حالا كودكتان متولد شده است و دوره اي جديد از وظيفه هاي شما آغاز مي شود. معلوم است كه شما دوست داريد رابطه منحصر به فردي با فرزندتان داشته باشيد.

 

از سوي ديگر، در ارتباط با همسرتان هم بايد بسيار دقت كنيد. به او نشان دهيد كه در همه كارهاي اين تازه وارد عزيز، با او شر یك و سهيم هستيد. سعي كنيد نشانه هاي افسردگي پس از زايمان را بشناسيد تا در صورت مشاهده آنها بتوانيد سريع اقدام كنيد.

 

بسيارند خانم هايي كه به افسردگي پس از زايمان دچار مي شوند، زيرا همسرانشان پس از تولد نوزاد، از آنها حمايت نكرده و خود را در كارها سهيم نمي كنند.

 

معاینه
همسر
بارداری
جنین
اطلاعات
زایمان
حاملگی
تهوع
نوزاد
افسردگی
مردان
پدر
هیجان
کمک
یبوست
تورم
مطالعه
شکم
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه