این ایمیل‌ها پس از استفاده نابود می‌شوند

دلگرم- گاهی برای استفاده از خدمات یک سایت، یا دانلود، نیاز به یک ایمیل موقت دارید که می‌دانید بعدها از آن استفاده نخواهید کرد.

این ایمیل ها پس از استفاده نابود می شوند

امروزه برای عضویت در هر سایتی اعم از سایت‌های خرید اینترنتی یا دانلود برنامه اولین اطلاعاتی که از کاربر گرفته می‌شود، یک آدرس ایمیل معتبر است که وب‌سایت مورد نظر بتواند از طریق آن با مشترکانش ارتباط برقرار کند. اما مطمئنا تمام سایت‌هایی که برای ورود به آن‌ها مجبورید آدرس ایمیل وارد کنید سایت‌هایی نیستند که مدام از آنها استفاده کنید.

به گزارش دلگرم به نقل از ایسنا، ایده ایجاد ایمیل‌های یک‌بار مصرف از جایی آغاز شد که وب‌سایت‌ها پس از دریافت آدرس ایمیل دائمی مشترک با فرستادن ایمیل‌های تبلیغاتی متعدد صندوق دریافت ایمیل را از پیام‌های آزاردهنده‌ای پر می‌کردند که در اکثر مواقع قبل از باز کردن پاک می‌شد.

علاوه بر آن همیشه استفاده از ایمیل شخصی در وب‌سایت‌های شناخته نشده کار امنی نیست و گاهی نیز کاربر مایل نیست ایمیل دائمی خود را در اختیار اشخاص دیگر قرار دهد. اما ساختن ایمیل‌های متعدد نیز کار زمان‌بری است بنابراین ایمیل‌های یک بار مصرف ساخته شده‌اند تا تمام این مشکلات را حل کنند.

ایمیل‌های یک‌بار مصرف (یا از دست دادنی) راه‌های سریع و ارزانی هستند که شما را از موقعیت‌هایی که مجبورتان می‌کند آدرس ایمیلتان را برای ورود به یک سایت وارد کنید، نجات دهند. اگرچه کارکرد تمام ایمیل‌های یک بار مصرف این است که یک آدرس موقتی و جعلی را در اختیار کاربر بگذارند اما هر کدام از سایت‌های سازنده چنین ایمیل‌هایی در روش، دوره و ویژگی‌های استفاده منحصر به فرد هستند.

برخی از این ایمیل‌های موقتی به شما این امکان را می‌دهند که از طریق وب‌سایت و به صورت مستقیم ایمیلی را که دریافت می‌کنید بخوانید و برخی نیز به محض دریافت هرگونه ایمیلی آن را به آدرس ایمیل اصلی کاربر ارسال می‌کنند.

وب‌سایت digitaltrends منتخبی از سایت‌هایی را که با ارئه یک ایمیل‌ آدرس موقتی به شما کمک می‌کند به صورت ناشناس به عضویت وب‌سایت‌های مختلف دربیایید، از شر ایمیل‌های تبلیغاتی متعدد خلاص شوید، ایمیل آدرس دائمی‌تان را در معرض هکرها قرار ندهید و یا هر هدف دیگری که باعث می‌شود ترجیح دهید از ایمیل دائمی استفاده نکنید، معرفی می‌کند.

ایمیل‌هایی که پیام را به آدرس اصلی کاربر ارسال نمی‌کنند
GuerrillaMail: اگرچه «گوریلامیل» یک ایمیل آدرس یک‌بار مصرف به حساب می‌آید اما از سوی دیگر این ایمیل آدرس‌های این وب‌سایت زمان‌دار نیستند. هر ایمیل آدرس می‌تواند به صورت منحصر به فرد و با نام یکی از نه دامنه مختلفی که این وب‌سایت به کاربران ارائه ‌می‌دهد ساخته شود.

اگرچه نام کار بری که با دامنه GuerrillaMail ساخته می‌شود هیچوقت از بین نمی‌رود اما هرگونه پیامی که وارد فایل دریافت این وب‌سایت شود بدون توجه به اینکه خوانده شده باشد یا نه پس از یک ساعت پاک خواهد شد.

امکاناتی چون رمز‌گذاری صندوق دریافت و فیلتر کردن ایمیل‌های تبلیغاتی و اسپم‌ها از ویژگی‌های منحصر به فرد این ایمیل آدرس موقتی به حساب می‌آید. علاوه بر آن امکان استفاده سریع و آسان و امکان ارسال ایمیل‌های شامل فایل ضمیمه با حجم حداکثر ۱۵۰ مگابایت از دیگر ویژگی‌های این ایمیل به حساب می‌آید.

۱۰ Minute Mail: این ایمیل ۱۰ دقیقه‌ای اگرچه زمان زیادی را برای استفاده از ایمیل یک‌بار مصرفتان به شما ارائه نمی‌دهد اما این زمان کوتاه معمولا برای چک کردن پیام ارسالی کافی است. ایمیل ۱۰ دقیقه‌ای به کاربر این اجازه را نمی‌دهد که آدرس ایمیل مورد نظر خودش را انتخاب کند اما از نظر کارکردی استفاده از آن بسیار آسان است.

به محض ورود کاربر، سایت ۱۰ Minute Mail یک آدرس ایمیل از پیش تعیین شده را ارائه می‌دهد که طی ۱۰ دقیقه از بین خواهد رفت مگر آنکه کاربر از طریق لینکی که در وب‌سایت قرار گرفته است زمان استفاده‌اش را برای ۱۰ دقیقه دیگر تمدید کند.

وب‌سایت این ایمیل آدرس یک بار مصرف تقریبا هیچ ویژگی منحصر به فردی ندارد اما معمولا استفاده از یک ایمیل موقت آن هم به مدت ۱۰ دقیقه به داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد چندانی احتیاجی ندارد.

Fake Inbox: این وب‌سایت با قرار دادن نام دامنه “fakeinbox.com”(صندوق پستی جعلی) در انتهای نام کاربری، در واقع چیزی برای پنهان کردن باقی نمی‌گذارد. کاربران این وب‌سایت می‌توانند خودشان نام کاربری‌شان را تعیین کنند یا به وب‌سایت اجازه دهند که خودش یک نام کاربری اتفاقی را تعیین کند.

اما هر یک از این نام‌های کاربری ظرف ۶۰ دقیقه و به محض اینکه ثانیه شمار بالای صفجه عدد صفر را نشان دهد از بین خواهد رفت. اگرچه در این وب سایت نیز گزینه‌هایی را برای تمدید زمان استفاده از ایمیل و یا از بین بردن آن پیش از اتمام مهلت به کاربران ارائه می‌دهد. علاوه بر این کاربران می‌توانند پیام‌هایی را که دریافت می‌کنند بخوانند و سپس به آنها پاسخ دهند.

Air Mail: این ایمیل یک بار مصرف هر ۱۰ ثانیه به روز شده و پیا‌های جدید را چک می‌کند. دسترسی به این ایمیل موقت از طریق پردازشگر کاربر و یا با کپی کردن آدرس URL صندوق دریافت روی یک پردازشگر دیگر امکان پذیر است.

این آدرس ایمیل تا زمانی که روی پنجره پردازشگر باز باشد و یا از سوی کاربر مورد استفاده قرار گیرد ازبین نخواهد رفت اما پس از گذشت ۲۴ ساعت از عدم استفاده از آن ازبین خواهد رفت.

ایمیل‌هایی که پیام را به آدرس حقیقی کاربر ارسال می‌کنند
Melt Mail: ایمیل‌های یک بار مصرفی که پیام‌های دریافتی را به صندوق دریافت ایمیل اصلی کاربر ارسال می‌کنند در واقع واسطه‌هایی هستند که به منظور بالا بردن ضریب امنیت بین کاربر و فرستنده قرار می‌گیرند.

کاربر به محض ورود به وب‌سایت Melt Mail باید ایمیل آدرس حقیقی خود را وارد کند. پس از آن سایت یک ایمیل آدرس موقتی را به کاربر ارائه می‌دهد و کاربر نیز می‌تواند مدتی که این آدرس باید معتبر بماند را از بین یکی از چهار گزینه سه ساعته، شش ساعته، ۱۲ و ۲۴ ساعته انتخاب کند.

این وب‌سایت برای کاربرانی که از طریف تلفن‌همراهشان وارد می‌شوند نیز برنامه‌هایی برای نصب روی دو سیستم عامل اندروید و iOS ارائه می‌دهد تا کاربر بتواند از طریق آن با استفاده از تلفن‌ همراهش به آدرس ایمیل موقتی خود دسترسی داشته باشد.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه