بازی‌های رایانه‌های قابلیت پیشگویی در مغز انسان را تقویت می‌کنند

دلگرم- بازی‌هایی نظیر Call of Duty که فرآیند پیچیده‌تری دارند و کاربر را به فکر وادار می‌کنند بیش از بازی‌های ساده از جمله The Sims باعث ارتقای توانایی‌های ذهن می‌شوند.

بازی های رایانه های قابلیت پیشگویی در مغز انسان را تقویت می کنند

محققان رشته علوم شناختی در دانشگاه Rochester به این نتیجه رسیده‌اند که بازی‌های رایانه‌ای پیچیده می‌توانند توانایی‌های مغز برای پیش‌بینی اتفاقات را افزایش دهند.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز، این محققان در نحوه پیش‌بینی اتفاقات مختلف توسط مغز مطالعات گسترده‌ای انجام دادند و اعلام کردند نوعی فرآیند ویژه باعث می‌شود تا انسان‌ها در مکالمات روزانه، ترافیک‌های جاده‌ای و فرآیندهای پیچیده‌تر از جمله جراحی‌های پزشکی پیش‌بینی کنند.

این محققان به سرپرستی دکتر "دافِن باوِلیِر"( Daphne Bavelier) قابلیت‌های بصری در افرادی که به صورت مرتب بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند را تحلیل کردند و نتایج حاصل از آن با افرادی که علاقه‌ای به بازی‌های رایانه‌ای ندارند مقایسه شد.

کارشناسان در پایان دریافتند که هرچه یک بازی رایانه‌ای تکاپوی بیشتری داشته باشد و به اصلاح اکشن‌تر باشد، مغز انسان قالب‌های گسترده‌تری را به کار می‌گیرد و توانایی‌های مغز انسان در پیش‌بینی اتفاقات مختلف بیشتر ارتقا می‌یابد.

بازی‌های رایانه‌های قابلیت پیشگویی در مغز انسان را تقویت می‌کنند - تصویر 2

در این فرآیند گفته شد بازی‌هایی نظیر Call of Duty که فرآیند پیچیده‌تری دارند و کاربر را به فکر وادار می‌کنند بیش از بازی‌های ساده از جمله The Sims باعث ارتقای توانایی‌های ذهن می‌شوند.

این یافته‌ها مشابه نتایج تحقیقات مرکز Bavelier است که در سال ۲۰۱۰ میلادی به این نتیجه رسیده بود که بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند باعث ارتقا توانایی تفکر در مغز انسان شوند.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه