بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock

بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock - تصویر 1

بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock

FlashBlock یکی از افزونه هایی است که می توانید با آن محتواهای فلش را که سایت های مختلف به نمایش در می آورند٬ مسدود کنید. این کار هم برای بالا بردن امنیت شما در حین مرور وب خوب است و هم پهنای باند مصرفی تان را پایین می آورد.

 
در ابتدا با مراجعه به وب استور کروم یا بخش افزونه های سایت فایرفاکس این افزونه را برای مرورگر خود نصب کنید.
 
فلش بلاک برای فایرفاکس
بعد از نصب بر روی فایرفاکس٬ می توانید از منوی Tools بخش Add-ons (یا با استفاده از کلید ترکیبی ctrl+shift+A) در مرورگر خود٬ به تنظیمات فلش بلاک دسترسی پیدا کنید. با ورود به تنظیمات آن٬ چنین پنجره ای را خواهید دید. 
بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock - تصویر 2
همان طور که پیدا است فلش بلاک نه فقط قادر به مسدود کردن محتواهای فلش است بلکه می تواند جلوی ویدیوهای HTML5 و Silvermont را هم بگیرد -که البته این کاربرد جانبی آن است.
بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock - تصویر 3
اگر سایت خاصی هست که می خواهید در فهرست سفید قرار بگیرد در نوار بالایی گزینه Whitelist را انتخاب کنید و سپس آدرس آن سایت را در افزونه ذخیره کنید. حالا بیایید یک سایت باز کرده و نتیجه نصب این افزونه را ببینیم.
بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock - تصویر 4
 
همان طور که پیدا است٬ فلش بلاک محتواهای فلش را به طور خودکار در صفحات شناسایی کرده و بر روی آنها یک آیکون دایره ای با نماد f قرار می دهد. اما اگر خواستیم بدون رفتن به بخش Add-ons در فایرفاکس تغییری در تنظیمات این افزونه به وجود بیاوریم٬ کار به سادگی یک کلیک-راست است.  در کادر شماره ۱ می توانید اجازه پخش محتواهای وب در سایت مورد نظر را بدهید٬ یا آدرس فایل فلش را کپی کنید٬ یا به تنظیمات افزونه بروید٬ یا محتوا را حذف کنید٬ اما گزینه پنجم پنجره شماره ۲ را باز خواهد کرد که امکانات اضافه ای در آن خواهید داشت.
 

فلش بلاک برای کروم

بعد از نصب افزونه٬ در نوار اصلی کروم یک آیکون قرمز پدیدار می شود که دسترسی سریع به تنظیمات فلش بلاک به شمار می آید:
بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock - تصویر 5
با کلیک روی آن کادر کوچکی باز می شود که در آن امکان تعیین نوع تعامل فلش بلاک با سایت مورد نظر (فعال یا غیرفعال بودن)٬ رفتن به تنظیمات افزونه٬ پنهان کردن آیکون دسترسی سریع٬ یا غیر فعال کردن فلش بلاک در کروم٬ وجود دارد.
بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock - تصویر 6
با کلیک روی گزینه Options وارد صفحه ای می شوید که مشابه آن را در نسخه محخصوص فایرفاکس هم دیده بودید.
بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock - تصویر 7
اما نگاهی داشته باشیم به تاثیر فلش بلاک بر محتوا در کروم. همان طور که در زیر می بینید٬ اتفاقی مشابه با نسخه فایرفاکس٬ در کروم هم افتاده. البته اینجا امکانات ساده تر هستند.
بالا بردن امنیت در مرورگر کروم و فایر فاکس با FlashBlock - تصویر 8
 
و در پایان٬ چیزی که قرار بود سایت مورد نظر به شما نشان دهد ولی فلش بلاک آن را متوقف کرد یک تبلیغ بود٬ البته فلش بلاک می تواند ویدیوهای پخش خودکار را نیز متوقف کند. ولی شاید نه این و نه آن که در پهنای باند شما صرفه جویی می کنند٬ کارکردهای اصلی فلش بلاک نباشند. کار اصلی چنین افزونه ای مسدود کردن محتواهای Flash است٬ چیزی که به وفور و با لایه های پنهانی برای حمله به کاربران٬ مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه