با کهربا، دندان درد کودکتان را درمان کنید

با کهربا، دندان درد کودکتان را درمان کنید

نی نی بان: واقعا سخت است که ببینید کودکتان از دندان درد گریه می‌کند. شب بیداری، اسهال، راش، جیغ زدن و تب علائم دندان در آوردن کودکان است. چندین روش برای آرام کردن او وجود دارد که ما آنها را برایتان آورده‌ایم.

 

با کهربا، دندان درد کودکتان را درمان کنید - تصویر 1

 

ماساژ دادن

 

با استفاده از انگشت‌ یا حوله‌ای خیس و تمییز لثه کودکتان را ماساژ دهید.  فشار وارده بر آن درد را کاهش می‌دهد.

 

چای کیسه‌ای بابونه

 

یک چای کیسه‌ای بابونه سرد را بگیرید و لثه کودکتان را با آن ماساژ دهید. اگر در خانواده شما سابقه آلرژی وجود دارد، این کار را انجام ندهید زیرا بعضی افراد نسبت به چای‌های گیاهی حساس‌اند. چای کیسه‌ای را به دست کودک نیز ندهید زیرا ممکن است آن را پاره کند.

 

حلقه‌های مخصوص دندان درد 

 

این حلقه‌های پلاستیکی، با مایعی که در آن قرار دارد، دندان درد کودکتان را آرام می‌کند.

 

 کهربا 

 

استفاده از کهربا یکی از راههای سنتی برای درمان دندان درد در بخش‌های مختلفی از اروپا و آسیای شرق است. کهربا به دلیل خاصیت کاهش تورم گلو، شکم و گوش شناخته شده است. این ماده خاصیت آرام بخش نیز دارد و یکی از روش‌های سنتی برای درمان دندان درد به کار می‌رود.

 

غذاهای سرد

 

سعی کنید به کودکتان غذاهای سردی مانند ماست یا پوره میوه، دهید. این روش درد لثه او را آرام می‌کند. البته مراقب باشید که در این مدت غذای جدیدی که تا به حال نخورده، به او ندهید زیرا ممکن است اسهال ناشی از دندان درد او را شدت بخشد.

 

موز یخ زده

 

برای کودکانی که غذای جامد مصرف می‌کنند و از قبل با میوه‌جات آشنا شده‌اند، موز یخ زده معجزه می‌کند. یک عدد موز را پوست بکنید، آن را به دو نیمه تقسیم کنید و در فریزر قرار دهید. زمانی که دندان درد کودکتان آغاز شد، آن را از فریزر خارج کنید و به دست کودکتان بدهید تا گاز بزند.

 

با این روش‌ها می‌توانید دندان درد کودکتان را آرام کنید اما اگر علائم غیر طبیعی یا تب را در او مشاهده کردید، با پزشک تماس بگیرید.

دندان
درد
درمان
کهربا
ماساژ
موز
بابونه
چای
سرد
تب
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه