بزرگ‌ترین حراجی آنلاین وارد دنیای واقعی می‌شود

دلگرم- سایت خرید و فروش اینترنتی eBay بدون داشتن هیچ فروشگاه حقیقی، سال گذشته بیش از 16 میلیارد دلار درآمد کسب کرد!

بزرگ ترین حراجی آنلاین وارد دنیای واقعی می شود

بزرگترین شرکت‌های فناوری در جهان آزمایشگاه‌های تخصصی بزرگی در اختیار دارند که معمولاً فعالیت در آنها به صورت محرمانه دنبال می‌شود و نتیجه آن در قالب مدل جدید گوشی هوشمند آیفون، خودروی بدون سرنشین گوگل، نسخه جدید سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت و... به جهانیان معرفی می‌شود و تقریباً می‌توان گفت تمام شرکت‌های حاضر در دره سیلیکون با سرمایه‌گذاری‌های فراوان این آزمایشگاه‌های محرمانه و سری را پشتیبانی می‌کنند.

غول اینترنتی جهان این فعالیت‌های محرمانه را در آزمایشگاه GoogleX دنبال می‌کند و طرح‌هایی از قبیل بالن‌های اینترنتی و خودروهای بدون سرنشین را در آن به انجام می‌رساند. شرکت آمازون که دفتر مرکزی آن در سیاتل امریکا واقع شده است نیز در آزمایشگاه Lab۱۲۶ توسعه محصولاتی از قبیل دستگاه کتابخوان Kindle و گوشی‌های هوشمند متفاوت خود را پیگیری می‌کند.

برای شرکت اپل نیز «استیو جابز» آزمایشگاه محرمانه‌ای را با نام Black Labs ارائه کرده است که از آن به عنوان یکی از سری‌ترین مراکز توسعه فناوری در جهان یاد می‌شود.

هیچ کس به‌درستی نمی‌داند که در این آزمایشگاه چه می‌گذرد و تنها چند بار تصاویری از مدل‌های اولیه آیفون که در این مرکز ساخته شده، به نمایش درآمده است.

آزمایشگاه تخصصی eBay
زمانی که صحبت از حراجی آنلاین eBay به میان می‌آید، کسی گروه تخصصی مهندسان که قرار است فناوری‌های پیشرفته بسازند را متصور نمی‌شود. اما این شرکت که تخصص آن تجارت الکترونیک است و همچنان عنوان بزرگترین حراجی آنلاین جهان را در اختیار دارد، از مدت‌ها قبل آزمایشگاه فوق‌سری و محرمانه‌ای راه‌اندازی کرده است که حتی تمامی مدیران ارشد شرکت هم‌ اجازه ورود به آن را ندارند.

این آزمایشگاه زمانی فعالیت خود را آغاز کرد که اینترنت نخستین گام‌های حضور در میان مردم را برمی‌داشت و از همان موقع که eBay به یک حراجی بین‌المللی تبدیل شد، همین آزمایشگاه موفقیت‌های آن را تضمین کرد.

شرکت eBay پیش‌بینی کرده است در سال ۲۰۱۵ میلادی PayPal که یکی از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود را در قالب یک شرکت مجزا اداره کند.

شرکت PayPal بازوی اصلی eBay برای پرداخت‌های الکترونیکی محسوب می‌شود و این اقدام نشان می‌دهد که بزرگترین حراجی آنلاین دنیا آینده تجارت الکترونیک را مبتنی بر پرداخت‌های آنلاین نمی‌داند و آزمایشگاه محرمانه آن تئوری جدیدی برای ادامه حضور در بازار جهانی ارائه کرده است.

این آزمایشگاه در شهر سن‌خوزه امریکا در منطقه کمپ‌بِل واقع شده است و افرادی که در آن حضور دارند تصمیم گرفته‌اند امسال eBay را وارد دنیای واقعی کنند.

اعضای آزمایشگاه تخصصی و محرمانه eBay دو سال قبل با «رِبِکا مینکوف» یکی از مشهورترین طراحان مد در جهان همکاری‌هایی را آغاز کردند و هم‌اکنون بوتیک مشترکی را در شهرهای نیویورک و سانفرانسیسکو تأسیس کرده‌اند.

در این بوتیک محصولاتی از جمله انواع لباس‌های هوشمند، آیینه‌های دیجیتالی با قابلیت نمایش لباس‌ها روی بدن افراد بدون نیاز به پوشیدن و... به نمایش گذاشته شد و از دیگر فناوری‌های آن می‌توان به کیوسک‌های دیجیتالی برای عرضه آخرین مد جهانی و تبلت‌های بزرگ برای معرفی هرچه بهتر محصولات جدید اشاره کرد.

پروژه‌های محرمانه
«پیر امیدیار» بنیانگذار ایرانی شرکت eBay تأیید کرده است که این آزمایشگاه مهم‌ترین اتفاق‌ها را برای آنها رقم می‌زند و اینکه شرکت PayPal به عنوان یکی از بزرگترین مراکز پرداخت الکترونیک جهان باید از eBay جدا شود را هم آزمایشگاه مذکور تشخیص داده است.

امیدیار که ریاست هیأت مدیره بزرگترین حراجی آنلاین جهان را در اختیار دارد، توضیح داد آزمایشگاه محرمانه آنها به این نتیجه رسیده است که eBay باید از دنیای مجازی خارج شود و نخستین گام‌های خود را در دنیای واقعی بردارد که البته هنوز بدرستی مشخص نیست این اتفاق چگونه صورت می‌گیرد.

امیدیار که آزمایشگاه کمپ‌بل را مهم‌ترین عامل موفقیت در بازار جهانی می‌داند، به طور دقیق اشاره نکرده است که در این مرکز تا چه اندازه سرمایه‌گذاری می‌کند و البته «هیلی سایفر» مدیر مرکز نوآوری‌های شرکت توضیح داده که امیدیار چند روز از هر هفته را در این آزمایشگاه سپری می‌کند و به صورت حضوری طرح‌های محرمانه را زیرنظر دارد. او می‌گوید که امیدیار از حدود دو سال قبل ایده حضور در دنیای واقعی و تأسیس فروشگاه‌های حقیقی در سراسر جهان را در سر می‌پروراند و هم‌اکنون برای نخستین بار اخبار مربوط به این اتفاق اعلام شده است.

«استیو یانکویچ» مدیر مرکز سرمایه‌گذاری‌های جدید eBay که از اعضای آزمایشگاه محرمانه این شرکت محسوب می‌شود، توضیح داده است که در حال حاضر ۹۰ درصد خریدها در جهان از فروشگاه‌های حقیقی انجام می‌شود و اگر مرکزی مانند eBay قصد دارد موفقیت آتی خود را تضمین کند، باید بر این بازار تکیه داشته باشد.

او توضیح داد که آزمایشگاه کمپ‌بل نوآوری‌های لازم را برای ورود eBay به دنیای واقعی آماده کرده است و این اتفاق مانند تولد Macbook Air که به عنوان باریک‌ترین نوت‌بوک جهان توانست توجه همگان را به خود جلب کند، بزرگترین تحول در فرآیند خرید و فروش جهانی را به وجود می‌آورد.

عجب‌ترین کالاهای حراج شده
آزمایشگاه کمپ‌بل با نوآوری‌ها و فناوری‌های جدید خود eBay را به سطح کنونی رسانده است و هم‌اکنون می‌خواهد آن را تبدیل به بزرگترین حراجی حقیقی جهان کند. اما آنچه باعث شده همه کاربران جهانی eBay را بشناسند، خدمات گسترده آن برای حراج محصولات مختلف در دنیای مجازی است.

هم‌اکنون که سال ۲۰۱۴ به اتمام رسیده است این شرکت فهرستی منتشر کرده که عجیب‌ترین محصولات حراج شده در آن را نشان می‌دهد که ۵ مورد از عجیب‌ترین این کالاها به قرار زیر معرفی شده‌اند:
هواپیمای جنگنده
A-18 Hornet با قیمت پایه یک میلیون دلار: صاحب هواپیما آن را از یک قراضه‌فروشی خریداری کرده است و پیش‌بینی می‌کند قیمت آن تا ۹ میلیون دلار هم افزایش یابد.
صاحب جدید اگر بخواهد ماهی ۲ تا ۳ ساعت با هواپیمای خود پرواز کند، باید هر ماه هزینه‌ای بالغ بر ۴۰ هزار دلار را برای سوخت و خدمات مربوطه بدهد. البته سازمان FBI اعلام کرده است که این هواپیما فقط باید به یک شهروند امریکایی فروخته شود و اجازه خروج آن از مرزهای ایالت متحده وجود ندارد.

آرم اورجینال و اصلی شرکت هالیوود با قیمت پایه ۳۰۰ هزار دلار: در سال ۱۹۲۳ آرم اورجینالی که نخستین بار برای شرکت فیلمسازی هالیوود ساخته شده بود به فروش رسید و هیچ کس تصور نمی‌کرد این شیء کوچک ارزش زیادی داشته باشد.
کمتر از یک قرن از این اتفاق گذشت و هم‌اکنون مالک کنونی آرم تصمیم گرفته است آن را در eBay حراج کند. او می‌گوید که این روزها روی اتفاقات مهم‌تری تمرکز دارد و با جذب سرمایه‌ بیشتری می‌خواهد طرح‌های شخصی خود را جلو ببرد. البته کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این قیمت آرم تا چند برابر افزایش می‌یابد.

کشور نیوزیلند با قیمت پایه ۰۱/۰ دلار استرالیا: یکی از شهروندان کشور استرالیا چندی پیش کشور نیوزیلند را برای فروش در eBay عرضه کرد. او ادعا کرد که مالک این کالای بزرگ محسوب می‌شود و می‌تواند آن را به فروش برساند.
پس از آغاز این حراجی بیش از ۳۰۰ هزار نفر برای خرید کشور نیوزیلند اقدام کردند. پس از گذشت مدتی کوتاه eBay اعلام کرد هیچ کس به تنهایی صاحب یک کشور نیست و از آنجایی که کشورها به تمام مردم ساکن در آن تعلق دارند، چنین حراجی نمی‌تواند برگزار شود و به همین خاطر نیوزیلند به هیچ شخصی واگذار نشد.

شرکت eBay که در حال ورود به ۲۰ سالگی است، از این قبیل کالاها و اقلام عجیب برای حراج شدن زیاد دیده است و فهرست مربوط به عجیب‌ترین کالاهای حراج شده در سال ۲۰۱۴ نیز این مسأله را تأیید می‌کند.

این شرکت که تاکنون هیچ فروشگاه حقیقی در اختیار نداشته است سال گذشته موفق شد بیش از ۱۶ میلیارد دلار درآمد کسب کند و بر اساس آخرین پیش‌بینی‌ها گفته می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ با ورود به دنیای حقیقی می‌تواند این رقم را تا دو برابر افزایش دهد.

منبع: روزنامه ایران - میثم لطفی

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه