بزرگترین شبیه‌سازی جهان برای کشف گذشته کهکشان‌ها. تاریخ انتشار : سه شنبه, 09 خرداد 1396 10:09. گروهی از محققان آلمانی قصد دارند تا با انجام عظیم‌ترین شبیه‌سازی جهان در عرصه فضا، رازهای کهکشان‌ها را کشف کنند. به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس‌دیلی، در این شبیه‌سازی از چندین پردازنده و ابررایانه استفاده خواهد شد تا میزان وضوح این شبیه‌سازی در بیشترین میزان ممکن باشد. این شبیه‌سازی زیر نظر دکتر "رابرت گرند"(Robert Grand) عضو "موسسه مطالعات نظری هیدلبرگ"(Heidelberg) انجام می‌شود. در ماههای گذشته ...

بزرگترین شبیه‌سازی جهان برای کشف گذشته کهکشان‌ها

تاریخ انتشار : سه شنبه, 09 خرداد 1396 10:09


 اخبارعلمی,خبرهای علمی ,بزرگترین شبیه‌سازی جهان

گروهی از محققان آلمانی قصد دارند تا با انجام عظیم‌ترین شبیه‌سازی جهان در عرصه فضا، رازهای کهکشان‌ها را کشف کنند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس‌دیلی، در این شبیه‌سازی از چندین پردازنده و ابررایانه استفاده خواهد شد تا میزان وضوح این شبیه‌سازی در بیشترین میزان ممکن باشد.

 

این شبیه‌سازی زیر نظر دکتر "رابرت گرند"(Robert Grand) عضو "موسسه مطالعات نظری هیدلبرگ"(Heidelberg) انجام می‌شود.

 

در ماههای گذشته تیم تحقیقاتی آلمانی با استفاده از ابررایانه‌ها موفق شدند 30 شبیه‌سازی با رزولوشن بالا و شش شبیه‌سازی با رزولوشن فوق‌العاده تولید نمایند.

 

در این شبیه‌سازی‌ها تمام عوامل مهم و اصلی نظیر شکل گرفتن گازهای اصلی پدیدآورنده کهکشان‌ها نظیر هیدروژن، تشکیل ستارگان، انفجار آنها، تشکیل ابرنواخترها و همچنین ایجاد سیاه‌چاله‌ها به عنوان اجرای اصلی یک کهکشان مدنظر قرار داده شده است.

 

در این پروژه هم کهشکان‌های بزرگ و کوچک و هم کهکشان‌های مارپیچی نظیر کهکشان راه شیری مورد شبیه‌سازی قرار گرفته‌اند.

 

در مدل‌های ایجادشده در این پروژه، نمونه‌ها حدود یک تریلیون بار کوچک‌تر شده‌اند هرچند همچنان شبیه‌سازی فیزیک پیچیده و در هم‌تنیده این کهکشان‌ها برای هر رایانه‌ای یک چالش جدی محسوب می‌شود.

 

محققان با استفاده از داده‌های حاصل از رصد و مطالعات پیشین و همچنین نتایج این شبیه‌سازی قادر خواهند بود به اطلاعات بسیار مهمی در رابطه با سرگذشت کهکشان‌ها دست پیدا کنند.

 

نتایج این تحقیق در نشریه علمی Royal Astronomical Society منتشر شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه