ترکیه در مسیر محدودسازی هر چه بیشتر اینترنت

ایتنا – طبق پیش‌نویس یک قانون جدید، دولت ترکیه می‌تواند بدون مراجعه به نهادهای قضایی، سایت‌های به زعم خود متخلف را فیلتر کند.

ترکیه در مسیر محدودسازی هر چه بیشتر اینترنت

حزب عدالت و توسعه پیش‌نویس قانون جدیدی را ارائه کرده که به دولت اجازه می‌دهد سایت‌های اینترنتی متخلف را بدون لزوم کسب مجوز از مراجع قضایی، به مدت ۲۴ ساعت مسدود کند.
این قانون هنوز در پارلمان ترکیه به تصویب نرسیده است.

به گزارش دلگرم به نقل از به نقل از روزنامه الدستور، چندی پیش اصلاحیه یک قانون در ترکیه، وزیر ارتباطات این کشور را مکلف می‌کرد که سایت‌های منتشرکننده محتواهای ممنوعه در اینترنت را ظرف چهار ساعت مسدود و فیلتر نماید.

دادگاه قانون اساسی ترکیه این قانون را باطل و ملغی اعلام کرد.

پس از آن، دولت اردوغان قانون جدیدی عرضه کرده که به مقامات دولتی اجازه می‌دهد سایت‌های اینترنتی را به مدت ۲۴ ساعت، بدون کسب مجوز از مراجع قضایی مسدود سازند.

لطفی الوان وزیر ارتباطات ترکیه با تایید این خبر گفته علاوه بر فیلتر شدن سایت متخلف، اگر پس از اعلام رای دادگاه، کاربر به حذف محتوای مورد مناقشه مبادرت نورزد، ممکن است وی با جریمه ۵۰۰ هزار لیره‌ای نیز روبرو شود.

وی گفته این اقدام باعث می‌شود شرکت‌های فعال در حوزه شبکه‌های اجتماعی، به اجرای تصمیمات مراجع قضایی تشویق شوند.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه