تشخیص ابتلا به کم‌خونی با استفاده از عکس سلفی

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

ایتنا – Eyenaemia در مسابقه The Imagine Cup مایکروسافت برنده شده است.

تشخیص ابتلا به کم خونی با استفاده از عکس سلفی

دو دانشجوی استرالیایی در یک ابتکار جدید، نرم‌افزاری ساخته‌اند که افراد با گرفتن یک عکس سلفی (Selfie) می‌توانند از احتمال ابتلا به بیماری کم‌خونی - یا همان آنمی - مطلع شوند.

این نرم‌افزار Eyenaemia نام دارد و از ترکیب دو کلمه Eye (چشم) و Anemia (آنمی) تشکیل یافته است.

این دو دانشجو اطمینان داده‌اند که نرم‌افزار مزبور عملکرد مثبت و قابل قبولی از خود ارائه کرده است.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز، در این روش ابتدا فرد از چشم خود عکس می‌گیرد، سپس Eyenaemia با تجزیه و تحلیل نقاط رنگی چشم و سنجش میزان سرخی گلبول‌های قرمز، احتمال ابتلا به کم‌خونی را بررسی و نتیجه را اعلام می‌نماید.

تشخیص ابتلا به کم‌خونی با استفاده از عکس سلفی - تصویر 2

Jarrel Seah و Jennifer Tang توسعه‌دهندگان این برنامه توانسته‌اند در مسابقه The Imagine Cup که همه ساله توسط مایکروسافت برگزار می‌‎شود، از رقبای خود پیشی بگیرند.

The Imagine Cup مسابقاتی است که با هدف جذب جوانان علاقه‌مند به فناوری، و در راستای شناسایی ایده‌های نو جهت حل مشکلات اساسی جهان همه ساله برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه