تشخیص هویت از روی اثر پا. تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 13:03. محققان انگلیسی می گویند با به کارگیری هوش مصنوعی می توان از شیوه راه رفتن و اثر پای به جا مانده از افراد به عنوان یک زیست سنج به جای اثر انگشت و اسکن چشم در بخش امنیتی فرودگاه ها استفاده کرد. به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دانشگاه منچستر، محققان دانشگاه منچستر انگلیس با همکاری محققان دانشگاه مادرید اسپانیا یک سیستم پیشرفته هوش مصنوعی برای بررسی بیومتریک ابداع کرده اند که می تواند گام فرد یا الگوی راه رفتن وی را اندازه گ ...

تشخیص هویت از روی اثر پا

تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 13:03


 اخبار علمی ,خبرهای علمی, تشخیص هویت
محققان انگلیسی می گویند با به کارگیری هوش مصنوعی می توان از شیوه راه رفتن و اثر پای به جا مانده از افراد به عنوان یک زیست سنج به جای اثر انگشت و اسکن چشم در بخش امنیتی فرودگاه ها استفاده کرد. 

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دانشگاه منچستر، محققان دانشگاه منچستر انگلیس با همکاری محققان دانشگاه مادرید اسپانیا یک سیستم پیشرفته هوش مصنوعی برای بررسی بیومتریک ابداع کرده اند که می تواند گام فرد یا الگوی راه رفتن وی را اندازه گیری کند.

 

این سیستم با بررسی موفق نحوه راه رفتن روی یک پد، اثر پای سه بعدی و داده های مبتنی بر زمان را تجزیه و تحلیل می کند.

 

نتایج این مطالعه که در مجله IEEE Transactions on Pattern Analysis and Machine Intelligence چاپ شده است، نشان می دهد که این سیستم هوش مصنوعی با میزان خطای 0.7 ، بطور متوسط تقریبا در 100 درصد موارد فرد را شناسایی می کند.

 

در حال حاضر بیومتریک های فیزیکی، مانند اثر انگشت، تشخیص چهره و اسکن شبکیه، بیشتر برای اهداف امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

با این حال بیومتریک های به اصطلاح رفتاری مانند شناسایی گام، نیز امضاهای منحصر به فردی دارند که بواسطه الگوهای رفتاری و حرکتی طبیعی فرد ارائه می شوند.

 

دکتر 'عمر کستیلا' رئیس از دانشکده مهندسی برق و الکترونیک دانشگاه منچستر که هدایت این تحقیق را بر عهده داشت، می گوید: هر انسان در زمان راه رفتن تقریبا 24 عامل و حرکات مختلف دارد که باعث می شود هر فرد یک الگوی منحصر به فرد و خاصی برای راه رفتن داشته باشد. بنابراین نظارت این حرکات می تواند مانند یک اثر انگشت یا اسکن چشم برای شناسایی و تعیین هویت فرد مورد استفاده قرار گیرد.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه