تصویب برنامه ملی بازیهای رایانه‌ای

در مرکز ملی فضای مجازی کشور انجام می‌شود

دلگرم- کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی، برنامه ملی بازی‌های رایانه ای را برای طرح در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رساند.

به گزارش دلگرم به نقل از ایسنا، کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوا مرکز ملی فضای مجازی برنامه ملی بازی‏های رایانه‏‌ای را با رویکرد راهبردی و تقسیم کار ملی و همچنین ارایه راهکار برای حل مشکلات موجود در این حوزه مورد بررسی قرار داده و به تصویب رساند.

کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بررسی طرح‌ها و پیشنهادات مختلف ارائه شده از سوی کمیته بازی‏های رایانه‏‌ای و استفاده از صاحبنظران این حوزه، برنامه ملی بازی‏های رایانه‏‌ای را به تصویب رسانده است.

سیاست‌های بهبود آموزش و مهارت بازی سازی یکی از این مصوباتی است که در صورت اجرایی شدن آن توسط دستگاه‌های ذیربط، نیروی انسانی مورد نیاز صنعت بازی‏های رایانه‏‌ای کشور در حوزه های فنی و محتوایی جهت طراحی صدها بازی رایانه ای قوی و جذاب پرورش پیدا خواهند کرد.

ساماندهی و جهت‏‌دهی به حمایتهای بازیهای رایانه ای، موضوع دیگری بود که به منظور افزایش اثربخشی حمایت‏ها و تسهیل فضای کسب و کار مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت. در صورت تصویب نهایی این مصوبه، هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها در حمایت از بازی رایانه‌ای ارتقا خواهد یافت و با مشخص شدن سیاستها و خط مشی‏ ابلاغی، فعالان بخش خصوصی امکان این را خواهند یافت تا بازیهای رایانه‌ای با کیفیت بهتر نسبت به گذشته تولید کنند.

مصوبه ساماندهی توزیع فیزیکی و دیجیتال بازی‏های رایانه‏‌ای که کارخانه ها، توزیع کنندگان، خرده فروشان و سایت های توزیع کننده بازی را دربرمی گیرد، بخش دیگری از این مصوبات است که در صورت تصویب نهایی و ابلاغ آن، فروش بازی‏های رایانه‏‌ای داخلی و خارجی در کشور توسط دستگاه‌های ذیربط ساماندهی شده و توزیع بازیهای غیر مجاز کاهش می یابد و زمینه رقابت برای بازی سازان داخلی فراهم خواهد شد.

برهمین اساس، مصوبه ساماندهی بازی‌های برخط نیز در دستور کار کمیسیون عالی ارتقاء محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور قرار گرفت که براساس آن زمینه فعالیت شرکتهای داخلی در فضای مجازی بیشتر می شود و جهش لازم در تولید بازی‌های برخط در کشور اتفاق خواهد افتاد.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه