تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 تیر 1395 08:47. اخترشناسان دانشگاه « کورنل» معتقدند که موجودات فضایی پس از ۱۵۰۰ سال با زمینیان تماس خواهند گرفت. به گزارش اسپوتنیک، مطابق با ارزیابی‌ها، حداقل 500 quintillion (عدد یک با 18 صفر به توان 2) ستاره شبیه خورشید در فضا وجود دارد که 100 quintillion، می‌تواند در نواحی مسکونی قرار داشته باشد که شبیه زمین هستند. جای تعجب نیست که بشریت سالهاست با این سوال دست بگریبان است که آیا در جای دیگری تمدن هوشمند وجود دارد یا نه و دائما سیگنال‌های خوشامد گویی به فضا ارس ...

تماس موجودات فضایی با زمینیان پس از ۱۵۰۰ سال

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 تیر 1395 08:47


تماس موجودات فضایی با زمینیان پس از ۱۵۰۰ سال - تصویر 1

اخترشناسان دانشگاه « کورنل» معتقدند که موجودات فضایی پس از ۱۵۰۰ سال با زمینیان تماس خواهند گرفت.

به گزارش اسپوتنيك، مطابق با ارزیابی‌ها، حداقل 500 quintillion (عدد یک با 18 صفر به توان 2) ستاره شبیه خورشید در فضا وجود دارد که 100 quintillion، می‌تواند در نواحی مسکونی قرار داشته باشد که شبیه زمین هستند. جای تعجب نیست که بشریت سالهاست با این سوال دست بگریبان است که آیا در جای دیگری تمدن هوشمند وجود دارد یا نه و دائما سیگنال‌های خوشامد گویی به فضا ارسال می‌کند.

انسان با صدای بلند موجودیت خود روی سیاره زمین را اعلام می‌کند و سیگنال‌های رادیویی را به هر سو می‌فرستد. سیگنال‌های زمینی می بایست تا کنون تا شعاع 80 سال نوری از زمین تا 8531 ستاره و صدها سیاره مناسب برای زندگی رسیده باشند. اما تا کنون پاسخی دریافت نشده است.

موضوع این است که سیگنال‌های زمینی را می‌توان قطره‌ای در دریای فضایی دانست. فقط در راه شیری بیش از 200 میلیارد ستاره وجود دارد و میلیارد سیاره شبیه زمین.

کارل ساگان، اخترشناس مشهور و دوستدار علم، زمانی گفت که ما روی سیاره کوچکی در نزدیکی ستاره نه چندان جالبی در گوشه‌ای از گیتی زندگی می کنیم که ستارگان و سیارات بمراتب بیشتر از ساکنان زمین در آنجا وجود دارند.

پرفسور Yervant Terzian و دانشجوی وی اِوان سالومونیدس معتقدند که زمینیان فقط باید صبر کنند.

روز 16 ماه ژوئن در نشست انجمن فضایی آمریکا در شهر « سان دیگو» محققان گزارشی در باره مقالات منتشر نشده خود تحت عنوان « تجزیه و تحلیل احتمالات پاردوکس فرمی» را معرفی کردند. فیزیکدان انریکو فرمی در سال 1950 میلادی با وجود احتمال زیاد وجود تمدن‌های پیشرفته از نظر فناوری در گیتی، به فقدان آثار آشکار موجودات فضایی توجه نشان داد.

در تحقیقات جدید، پارادوکس فرمی در کنار اصول فرمولبندی شده نیکلای کوپرنیک دانشمند قرن16 قرار می‌گیرد. مطابق با نظریه وی تمام خصوصیات فیزیکی زمین هیچ چیز غیر عادی و منحصربفردی نیست و در گیتی از این نوع سیارات زیاد هستند. در نتیجه اخترشناسان به این نتیجه رسیدند که می‌توان تا سال 3500 سیگنالی از فضاییان دریافت کرد. در آن زمان امواج رادیویی نیمی از کهکشان را پوشش خواهند داد.

به عقیده متخصصان حتی اگر موجودات فضایی سیگنال‌های زمینی را دریافت کنند، آنها برای رمزگشایی علایم زمینی نیاز به زمان دارند.

سالومونیدِس گفت: « پاسخ را می‌توان در هر زمانی دریافت کرد اما احتمالا این سیگنال پس از 1500 سال دریافت خواهد شد. تا آن زمان ما خود را یگانه موجودات گیتی خواهیم دانست، حتی اگر این موضوع واقعیت نداشته باشد. اما اگر ما از شنیدن و دیدن دست برداریم ممکن است سیگنال را نادیده بگیریم. از اینرو جستجو باید ادامه یابد».

شایان ذکر است که متخصصان نمی خواهند ب هر ترتیبی شده با تمدن‌های غیر زمینی تماس برقرار کنند. زیرا تمدن‌های دیگر نیز در حال جستجو هستند و احتمالا آنها ما را پیدا خواهند کرد. در این رابطه انسان‌شناسان و طرفداران اینگونه تحقیقات پیشنهاد می‌کنند با کمک سپر لیزری از توجه فضاییان بدور بمانیم.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه