تاریخ انتشار : جمعه, 24 فروردین 1397 16:34. یک نوزاد چینی در شرایطی چشم به جهان گشوده است که والدینش 4 سال پیش در یک سانحه رانندگی جان باخته اند. تولد این کودک مرهون دور زدن قانون از طریق علم است. به گزارش انتخاب به نقل از سی نت، یک نوزاد چینی تازه متولد شده به شدت در رسانه های چین خبرساز شده است. نوزادی که تولدش هم قانونی است و هم غیرقانونی!. اما ماجرا از چه قرار است ؟. 4 سال پیش یک زوج چینی که با شرایط طبیعی قادر به بچه دار شدن نبودند، تصمیم گرفتند با روش لقاح مصنوعی به آروزی خود جامه عم ...

تولد نوزاد چینی 4 سال پس از مرگ والدینش/ وقتی علم فراتر از قانون عمل می کند

تاریخ انتشار : جمعه, 24 فروردين 1397 16:34


اخبار,اخبار علمی,نوزاد چینی

یک نوزاد چینی در شرایطی چشم به جهان گشوده است که والدینش 4 سال پیش در یک سانحه رانندگی جان باخته اند.تولد این کودک مرهون دور زدن قانون از طریق علم است.

به گزارش انتخاب به نقل از سی نت، یک نوزاد چینی تازه متولد شده به شدت در رسانه های چین خبرساز شده است. نوزادی که تولدش هم قانونی است و هم غیرقانونی!. اما ماجرا از چه قرار است ؟

 

4 سال پیش یک زوج چینی که با شرایط طبیعی قادر به بچه دار شدن نبودند، تصمیم گرفتند با روش لقاح مصنوعی به آروزی خود جامه عمل بپوشانند. اما این زوج مدتی کوتاه پس از انجام مراحل اولیه لقاح مصنوعی و ارائه ژن هاو بافت های موردنیاز برای این کار در یک سانحه رانندگی جان باختند.

 

اما نمونه های ارسالی آن ها به بانک ژنتیک در چین، همچنان فریز شده باقی ماند. مدتی بعد مادر و پدرهای  این زوج با مراجعه به این مرکز درخواست کردند تا با نمونه های ژنتیکی فرزندانشان ، نوه خود را با رحم جایگزین به دنیا بیاورند. 

 

اما این درخواست به سبب موانع قانونی رد شد. چرا که طبق قوانین چین تولد این نوزاد ممنوع بود. در نتیجه آن ها تصمیم گرفتند با یک روش علمی قانون را دور زده و نوه خود را به دنیا بیاورند.

 

با توجه به این که هیچ کلینیکی در چین این عمل را نمی پذیرفت. آن ها نمونه های فریز شده را تحویل گرفت و به لائوس سفر کردند. سپس با کمک لقاح مصنوعی و رحم جایگزین، نمونه های فرزندان خود را با کم رحم یک مادر جایگزین لائوسی به جنین تبدیل کردند. این جنین نیز پس از 9 ماه متولد شد. نوزاد پسر بود و تیانتیان نام گرفت.

 

جالب است بدانید این پدربزرگ و مادربزرگ های با اراده، برای موفقیت خود نزدیک به 1 سال در دادگاه های چین مبارزه کردند، اما پس از عدم موفقیت از این روش میانبر استفاده کردند. آنها به لائوس رفتند، جایی که جایگزینی رحم یک  تجارت قانونی بود.

 

سپس ،پس از انجام عمل لقاح، مادر جایگزین را به چین آوردند  تا اطمینان حاصل کند که کودک در خاک چین متولد می شود و شهروند قانونی کشور خود است.

 

مادر جایگزین برای اخذ ویزای توریستی به چین سفر کرد و پس از تولد نوزاد نیز همه 4 پدربزرگ و مادربزرگ مجبور بودند در آزمایش های  DNA و آزمایش های خون شرکت کنند تا  اثبات کنند که این که کودک نوه خودشان است.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه