تویوتا تمرکز سرمایه گذاری خود را روی فناوری سلول های سوختی قرار داده است. شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا به تازگی قدم های جذابی در قلمرو منابع انرژی‌ پاک و تجدید‌پذیر برداشته‌است. شرکت تویوتا قصد دارد در ایالت کالیفرنیای آمریکا نیروگاهی بنا کند که می‌تواند گاز متان ایجاد شده در کود‌های گاوی را به آب، برق و هیدروژن تبدیل کند. طرح این پروژه که Tri-Gen نام دارد در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی شده‌است. این نیروگاه که قرار است در بندر لانگ‌بیچ در کالیفرنیا بنا شود، اولین نیروگاه تولید مولد برق ...

تویوتا از کود گاوی انرژی پاک تولید می کند 

خودروسازی تويوتا,شرکت خودرو سازی تويوتا

تويوتا تمركز سرمايه گذاری خود را روی فناوری سلول های سوختي قرار داده است

 

شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا به تازگی قدم های جذابی در قلمرو منابع انرژی‌ پاک و تجدید‌پذیر برداشته‌است.

شركت تويوتا قصد دارد در ايالت كاليفرنياي آمريكا نيروگاهي بنا كند كه مي‌تواند گاز متان ايجاد شده در كود‌هاي گاوي را به آب، برق و هيدروژن تبديل كند.

 

طرح اين پروژه كه Tri-Gen نام دارد در نمايشگاه خودروي لس‌آنجلس رونمايي شده‌است. اين نيروگاه كه قرار است در بندر لانگ‌بيچ در كاليفرنيا بنا شود، اولين نيروگاه توليد مولد برق و هيدروژن 100 درصد تجديد‌پذير تجاري در جهان به شمار مي‌رود. تويوتا انتظار دارد اين نيروگاه در سال 2020 به بهره‌برداري برسد.

 

قرار است اين نيروگاه توانايي توليد انرژي روزانه مورد نياز 2350 خانه معمولي و سوخت هيدروژني مورد نياز 1500 خودروی هيدروژنی را داشته باشد. تويوتا تخمين زده كه اين نيروگاه روزانه از توانايي توليد 2.35 مگاوات برق و 1.2 تن هيدروژن برخوردار خواهد بود. اين مجموعه به يكي از بزرگترين ايستگاه های سوخت رسانی هيدروژنی جهان نيز مجهز خواهد بود.

 

تويوتا تمركز سرمايه گذاری خود را روی فناوری سلول های سوختي قرار داده است، سلول‌هايي كه از آنها در ساخت خودروي ميراي تويوتا و خودروي جديد اين شركت به نام Prohect Portal استفاده مي‌شود. هدف اين شركت كاهش شديد تاثير فعاليت‌ها و محصولاتش بر محيط زيست است.

 

اين شركت به تازگي هدفي را برای خود تعيين كرده است كه تا سال 2040 توليد موتورهای درون سوز سنتی را متوقف كند و تا سال 2050 نيز ميزان آلودگي كربنی خودروهای خود را 90 درصد كاهش دهد.

 

منبع : hamshahrionline.ir

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه