جمع آوری نیم میلیون ضربان ساز قلب از ترس هک شدن. تاریخ انتشار : جمعه, 10 شهریور 1396 21:30. اداره غذا و داروی آمریکا / FDA دستور جمع آوری 500 هزار ضربان ساز قلب / Pacemaker را از ترس هک شدن صادر کرد. به گزارش خبرآنلاین، به دلیل امنیتی و احتمال هک شدن به 465500 دارنده پیس میکر(در حالت مصنوعی در قلب کار گذاشته شده و عمل ضربان سازی را تقلید می‌کند) اعلام شد تا ضربان ساز خود را برای آپدیت نرم افزاری به مراکز تعیین شده ببرند. در این جمع آوری 6 نوع ضربان ساز ساخت Abbott با برند Jude Medical شامل ه ...

جمع آوری نیم میلیون ضربان ساز قلب از ترس هک شدن

تاریخ انتشار : جمعه, 10 شهریور 1396 21:30


اداره غذا و داروی آمریکا / FDA دستور جمع آوری 500 هزار ضربان ساز قلب / Pacemaker را از ترس هک شدن صادر کرد.

 به گزارش خبرآنلاین، به دلیل امنیتی و احتمال هک شدن به 465500 دارنده پیس میکر(در حالت مصنوعی در قلب کار گذاشته شده و عمل ضربان سازی را تقلید می‌کند) اعلام شد تا ضربان ساز خود را برای آپدیت نرم افزاری به مراکز تعیین شده ببرند.

  

در این جمع آوری 6 نوع ضربان ساز ساخت Abbott با برند Jude Medical شامل هستند که در آنها حفره خطرناکی کشف شده که ممکن است هکرها از راه دور آن را از کار انداخته و باعث جان دارنده آن شوند.

  

پیش میکرهای مذکور از طریق امواج رادیویی کنترل شده و بیمارانی که ضربان‌شان کُند می‌زند با دچار نوسان در ضربان هستند از آن استفاده می‌کنند.

  

FDA می‌گوید هنوز مورد مشکوکی گزارش نشده اما هکرها می‌توانند از طریق دسترسی غیر قانونی این ضربان‌سازها را برنامه نویسی مجدد کرده و جان بیماران را به خطر بیندازند، هرچند مدیران کمپانی Abbott می‌گویند خطر بسیار کم است اما باید با آپدیت فرمور/ Firware جلوی هر نوع مشکلی را در آینده بگیریم.

 

 اخبارعلمی,خبرهای علمی ,ضربان ساز قلب

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه