حمله هکرهای روس به ناتو

دلگرم- این حملات با سوءاستفاده از یک آسیب‌پذیری در سیستم‌ عامل ویندوز مایکروسافت و برخی نرم‌افزارهای دیگر صورت گرفته است.

حمله هکرهای روس به ناتو

رسانه‌های غربی به تازگی جنجال گسترده‌ای در مورد حمله هکرهای روس به سایت‌های ناتو، اتحادیه اروپایی، سایت‌های دولتی اوکراین و شرکت‌های فعال در بخش انرژی و مخابرات به راه انداخته‌اند.

به گزارش دلگرم به نقل از فارس به نقل از رویترز، بررسی‌های موسسه امنیت سایبر iSight Partners نشان می‌دهد که این حملات با سوءاستفاده از یک آسیب‌پذیری در سیستم‌ عامل ویندوز مایکروسافت و برخی نرم‌افزارهای دیگر صورت گرفته است.

هنوز دقیقاً مشخص نیست هکرها چه نوع اطلاعاتی را به سرقت برده‌اند، اما با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی موجود می‌توان حدس زد که هکرها به دنبال اطلاعاتی در مورد بحران اوکراین و همین‌طور موضوعات دیپلماتیک، مربوط به انرژی و مخابرات بوده‌اند.

موفقیت این حملات ناشی از ارسال ایمیل‌های پیشینگ بوده که رایانه‌های برخی کارکنان سایت‌های یادشده را به فایل‌های مخرب آلوده کرده است. iSight Partners مدعی شده که این حملات توسط گروهی موسوم به Sandworm از پنج سال قبل در جریان بوده است.

این شرکت همچنین مایکروسافت را در جریان مشکل یاد شده قرار داده و از خواسته تا آسیب‌پذیری مذکور را برطرف نماید. مایکروسافت در واکنش گفته روز سه شنبه وصله‌های به روزرسان خود را ارائه خواهد کرد.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه