خودرویی با قابلیت کش آمدن برای ماجراجویی‌های شهری

خودرویی با قابلیت کش آمدن برای ماجراجویی‌های شهری


اخبار , اخبار علمی , خودرویی با قابلیت کش آمدن

اخبار علمی - خودرویی با قابلیت کش آمدن برای ماجراجویی‌های شهری

شرکت خودروسازی هیوندای با معرفی شاسی بلند Santa Cruz در نمایشگاه خودروی دیترویت نشان داد که برای تحقق شعار "ماجراجوی های شهری" کارهای زیادی انجام داده است.

این خودروی مفهومی ویژگیهای مهمی دارد. از آن جمله می توان به ابعاد نه چندان بزرگی در قیاس با سایر رقبا اشاره کرد. در عین حال سطح مانوردهی خودرو آنقدر بالاست که به راحتی می توان از آن در خیابان های نه چندان عریض استفاده کرد. از آن گذشته اگر سوار بر Santa Cruz هیوندای به دنبال جای پارک بودید چندان نباید نگران باشید چون این خودرو به راحتی در فضاهای محدود نیز پارک می شود.

 

تایرهای این خودروی اسپرت به طور سفارشی در شرکت میشیلن طراحی و تولید شده است. جدای از این ویژگی منحصربفرد، در زیر کاپوت موتور دیزلی توربوی 2 لیتری دیده می شود که 190 اسب بخار قدرت داشته و گشتاور 407 نیوتون متر تولید می کند.

 

اخبار , اخبار علمی , خودرویی با قابلیت کش آمدن

 

هیوندای اعلام کرده که مصرف خودرو با توجه به ساختاری که دارد بسیار امیدوارکننده است. Santa Cruz به ازای هر 100 کیلومتر مسافت تنها 6.2 لیتر سوخت مصرف می کند.

 

در خودروی مفهومی چهاردر هیوندای 5 سرنشین (شامل راننده) به راحتی جای می گیرند. اوج هنرنمایی به کار رفته در درهای این خودرو به دو در عقبی آن باز می گردد که نسبت به درهای جلویی کوچکتر بوده و با دستگیره مشترکی نیز باز و بسته می شوند.

 

اخبار , اخبار علمی , خودرویی با قابلیت کش آمدن

 

چراغ های مه شکن LED که به طرز هنرمندانه ای در سپر جلویی خودرو فرو رفته اند نه تنها کارایی قابل توجهی در شب هنگام و مواقع مه آلود دارند بلکه در تصادفات احتمالی کمترین صدمه ممکن را متحمل می شوند.

 

اخبار , اخبار علمی , خودرویی با قابلیت کش آمدن

 

اما هنرنمایی طراحان هیوندای تا قسمت عقبی خودرو نیز ادامه دارد جایی که فکری به حال بارهای حجیم و خارج از اندازه فضای بار خودرو شده است بدین ترتیب که در صورت نیاز بخش کشویی از امتداد انتهایی بدنه خودرو خارج شده و بر طول قسمت بار می افزاید تا حتی یک موتور سیکلت غول پیکر را نیز بتوان در آن جای داد.
اخبار علمی - مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه