دانستنی‌های قبل از زایمان طبیعی

دانستنی‌های قبل از زایمان طبیعی

نی نی بانبرای داشتن زایمانی طبیعی باید برنامه ریزی کنید تا آماده شوید. ما در اینجا نکته‌هایی را برای شما آورده‌ایم که شما را در این راه یاری می‌کند.

 

دانستنی‌های قبل از زایمان طبیعی - تصویر 1

 

نفس کشیدن

 

آرامش بهترین چیز برای زایمان است. تنفس درست باعث می‌شود ماهیچه‌های کل بدن شما آرام شوند. این روش زمان بر است اما به بدن شما اجازه می‌دهد تا به جای مقابله با مشکل، با آن همراه شود.

 

ماساژ

 

این کاری است که همسر یا همراه شما می‌تواند برایتان انجام دهد. ماساژ بر آرامش بدن، به خصوص برای زنان باردار، بسیار موثر است. می‌توانید از روغن زیتون برای این کار استفاده کنید.

 

توپ بارداری

 

این توپ متحرک فشار را از روی پا و شکمتان می‌گیرد و به شما این امکان را می‌دهد تا بدون صرف انرژی به اطراف حرکت کنید.

 

تغییر حالت

 

بعضی زن‌ها ایستادن را هنگام زایمان ترجیح می‌دهند در حالی که بعضی دیگر نشستن را. در واقع این خود فرد است که تصمیم می‌گیرد کدام حالت برای او مناسب‌تر است. شما باید حالت‌های مختلف را امتحان کنید تا به بهترین حالت ممکن دست یابید.

 

تمرکز

 

تمرکز بر تغییرات بدنتان باعث می‌شود که با آن همراه شوید، نه این که با آن مبارزه کنید. ساعت را از خود دور کنید تا نگران زمان نباشید و استرس‌تان کاهش یابد.

 

آب

 

بسیاری از زنان باردار به فواید آب برای از بین بردن استرس و رسیدن به آرامش پی برده‌اند. شما می‌توانید در وان حمام‌تان کمی دراز بکشید.

 

هیدراته ماندن

 

زایمان مانند شرکت در یک مسابقه است. تصور کنید پس از دویدن در مسابقه دو ماراتن چقدر خسته می‌شوید و آب می‌نوشید، شما همان قدر انرژی را در زایمان از دست خواهید داد. بنابراین نوشیدنی‌های متفاوت را انتخاب کنید و بنوشید.

 

کمپرس سرد یا گرم

 

کمپرس سرد یا گرم عضلات شما را آرام می‌کند و انرژی را به شما باز می‌گرداند. شما می‌توانید آن را بر پشت گردن یا پیشانی خود بگذارید. هنگام خرید کمپرس، به دنبال آنهایی باشید که می‌توان در مایکروویو و فریزر نیز قرار دهید.

 

محیط آرام را انتخاب کنید

 

محیطی را انتخاب کنید که در آن احساس آرامش می‌کنید. چراغ‌ها را کم و اطرافتان را پر از وسایلی کنید که دوست دارید.

 

 

زایمان
طبیعی
تنفس
آب
توپ
ماساژ
تمرکز
کمپرس
هیدراته
آرامش
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه