دسترسی همگانی به اینترنت پرسرعت

دلگرم- بیش از نیمی از جمعیت جهان به اینترنت دسترسی ندارند.

دسترسی همگانی به اینترنت پرسرعت

با برنامه بی‌سابقه یک شرکت بزرگ ارائه‌دهنده خدمات اینترنت، تمام ساکنان جهان امکان استفاده از اینترنت مقرون به صرفه را پیدا می‌کنند.

به گزارش دلگرم به نقل از مهر ، اتحادیه بین‌المللی ارتباطات از راه دور به تازگی اعلام کرده که بیش از نیمی از جمعیت جهان به اینترنت دسترسی ندارند.

اکنون شرکت OneWeb بر اساس طرحی گسترده امکان دسترسی میلیاردها تن در سراسر جهان به اینترنت را فراهم می‌آورد.

این شرکت اعلام کرده که با استقرار شبکه بزرگی از ماهواره‌ها در سراسر آسمان زمین دسترسی همگانی به اینترنت پرسرعت جهانی را فراهم می‌کند.

این برنامه درحالی رونمایی شده که پیش از این نیز ایده‌های مشابهی برای توسعه اینترنت پرسرعت جهانی مطرح شده بود.

پروژه Project Loon شرکت گوگل ازجمله این طرح‌ها است که بر اساس آن بالن‌های متصل به شبکه اینترنت در سراسر نقاط دورافتاده جهان به پرواز درآمده و ساکنان آن مناطق را به این شبکه متصل می‌کنند.

با این حال ایده شرکت OneWeb متفاوت از تمامی این پروژه‌ها است. این شرکت با سرمایه‌گذاری شرکت‌های Virgin وQualcomm بالغ بر ۶۴۸ ریزروبات را به مدار زمین پرتاب می‌کند.

این ماهواره‌ها اینترنت پرسرعت را برای تمام مردم جهان قابل دسترس می‌کنند. این ماهواره‌ها با چندین ترمینال زمینی در ارتباط خواهند بود.
شرکت ویرجین اعلام کرده که این ترمینال‌ها به‌طور خودکار نصب می‌شوند.

به این ترتیب می‌توان گفت به‌زودی بزرگ‌ترین شبکه ماهواره‌ای جهان که کارآیی آن ارائه اینترنت پرسرعت به سراسر نقاط زمین است تحقق می‌یابد.

یوسف

۱۳۹۳-۱۰-۲۸ ۱۵:۴۴:۳۰

نگران نباشید..... لنگرهای جدید با قابلیت پرتاب به فضا ساخته خواهد شد..... اگر هم نشد، همان پارازیتهای بی خطر و سودمند! جهت جلوگیری از دسترسی ایرانیان به اینترنت پرسرعت( لعنه الله علیه!) استفاده میگردد!!!!!! :-)

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه