تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 تیر 1395 08:58. دست‌های مصنوعی با بیشترین قدرت مانوردهی به یک کمربند کششی بر روی بازوی کاربر نیاز دارند و برای انجام حرکت، فرد باید بدن خود را در موقعیت‌های غیرعادی قرار دهد. به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان دانشگاه پلی‌تکنیک تامسک روسیه اکنون در حال کار بر روی یک دست مصنوعی جدید هستند که توسط سیگنال‌های مغز کاربر آموزش دیده و حرکات مورد انتظار را انجام می‌دهد. این محققان اکنون یک نمونه پیش‌ساخت از این فناوری را آماده کردند و می‌گویند که محصول نهایی می‌ت ...

دست مصنوعی که با سیگنال مغز کنترل می‌شود

تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 تیر 1395 08:58


 اخبار علمی ,خبرهای علمی , دست مصنوعی

دست‌های مصنوعی با بیشترین قدرت مانوردهی به یک کمربند کششی بر روی بازوی کاربر نیاز دارند و برای انجام حرکت، فرد باید بدن خود را در موقعیت‌های غیرعادی قرار دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان دانشگاه پلی‌تکنیک تامسک روسیه اکنون در حال کار بر روی یک دست مصنوعی جدید هستند که توسط سیگنال‌های مغز کاربر آموزش دیده و حرکات مورد انتظار را انجام می‌دهد.

این محققان اکنون یک نمونه پیش‌ساخت از این فناوری را آماده کردند و می‌گویند که محصول نهایی می‌تواند طیف کاملی از حرکات یک دست سالم را اجرا کند.

مغز انسان سیگنال‌های میوالکتریک را به عضلات ارسال می‌کند تا حرکت مورد انتظار را ایجاد کند. محققان یک الگوریتم برای تحلیل این سیگنال‌ها و پیش‌بینی حرکت مورد انتظار توسط کاربر طراحی کردند.

الگوریتم یادگیری ماشین این نرم‌افزار به دست اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های میوالکتریکی و الگوهای خاص فرد را نسخه‌برداری و شناسایی کند.

محققان اکنون در حال آموزش سیگنال‌های میوالکتریکی مورد استفاده توسط بیش از 150 شرکت‌کننده به الگوریتم هستند تا اندام سالم آن‌ها را کنترل کنند. به گفته آن‌ها، نسخه پیش‌ساخت و نرم‌افزار آن‌ها تا دو سال آینده آماده خواهد شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه