تاریخ انتشار : چهارشنبه, 06 آبان 1394 09:27. یک استودیو فرصتی را برای دوست داران طبیعت فراهم کرده است تا با تلفیقی از طبیعت و فناوری دنیا را از چشم حیوانات ببینند. «از چشم یک حیوان» نام پروژه‌ای هنری در جنگل گریزدال بریتانیاست که به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد جنگل را از نگاه حیوانات بومی منطقه نظاره کنند. این ایده، طرحی از یک استودیوی طراحی با نام «مارشمالو لیزر فیست» (Marshmallow Laser Feast) واقع در لندن است. درواقع بازدیدکنندگان با پوشیدن عینک‌های سیاه بسیار بزرگ که جلوی آن با خز ...

دنیا را از چشم حیوانات تجربه کنید+ تصاویر

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 06 آبان 1394 09:27


یک استودیو فرصتی را برای دوست داران طبیعت فراهم کرده است تا با تلفیقی از طبیعت و فناوری دنیا را از چشم حیوانات ببینند.

«از چشم یک حیوان» نام پروژه‌ای هنری در جنگل گریزدال بریتانیاست که به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد جنگل را از نگاه حیوانات بومی منطقه نظاره کنند. این ایده، طرحی از یک استودیوی طراحی با نام «مارشمالو لیزر فیست» (Marshmallow Laser Feast) واقع در لندن است. درواقع بازدیدکنندگان با پوشیدن عینک‌های سیاه بسیار بزرگ که جلوی آن با خزه پوشانده شده است و با سیاحت در تصاویری از یک جنگل اسکن شده، به حیوانات مختلف نزدیک شوند.

 

برای ساخت این پروژه در ابتدا با کمک اسکنر لیدار (Lidar) که یک فناوری حساس راه دور است، اسکنی از جنگل تهیه کردند. سپس آن را با اطلاعات بیشتری که از سی‌تی‌اسکن و فنون فتوگرامتری به‌دست‌آمده بود، ترکیب کردند. صحنه‌های طبیعت به صورتی هماهنگ با عناصر جمع‌آوری‌شده از اسکنرهای لیدار و سی‌تی‌اسکن از حشرات و حیوانات ترکیب شده و بدین روش دنیا را از چشم حیوانات بازسازی کردند. در پایان جلوه‌های صوتی به کار اضافه و از فنون لرزشی نیز برای القای حس تنفس و پرواز حشرات استفاده شد.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , دنیا از دید حیوانات

 

اخبار , اخبار فرهنگی , دنیا از دید حیوانات

 

اخبار , اخبار فرهنگی , دنیا از دید حیوانات

 

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران جوان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه