دوربین های پلیس آمریکا مظنونین را شناسایی می کنند. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 15 فروردین 1397 10:40. استارت آپ ها و شرکت های فناوری آمریکایی مشغول ساخت نرم افزاری مجهز به هوش مصنوعی هستند که در دوربین های همراه نیروی پلیس و نظارتی به کار می رود تا افراد مظنون و گمشده را ردیابی کند. به گزارش مهر به نقل از وال استریت ژورنال، پلیس آمریکا در دوربین همراه نیروهای خود از هوش مصنوعی استفاده کرده تا بتواند مظنونین و کودکان گمشده را ردیابی کند. پیش بینی می شود به زودی این فناوری برای نیروهای پلیس سراسر ...

دوربین های پلیس آمریکا مظنونین را شناسایی می کنند

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 15 فروردين 1397 10:40


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی,دوربین
استارت آپ ها و شرکت های فناوری آمریکایی مشغول ساخت نرم افزاری مجهز به هوش مصنوعی هستند که در دوربین های همراه نیروی پلیس و نظارتی به کار می رود تا افراد مظنون و گمشده را ردیابی کند. 

به گزارش مهر به نقل از وال استریت ژورنال، پلیس آمریکا در دوربین همراه نیروهای خود از هوش مصنوعی استفاده کرده تا بتواند مظنونین و کودکان گمشده را ردیابی کند.

 

پیش بینی می شود به زودی این فناوری برای نیروهای پلیس سراسر آمریکا به کار گرفته شود.

 

استارت آپ ها و شرکت های فناوری با هدف آسانتر کردن وظیفه نیروهای پلیس این فناوری را ساخته اند. نرم افزار جدید از الگوریتمی مخصوص استفاده می کند. این نرم افزار در دوربین های همراه نیروهای پلیس یا دوربین های مدار بسته به کار می رود و با شناسایی مظنون به افسر پلیس هشدار می دهد.

 

درمرحله بعد افسر پلیس تصمیم می گیرد اقدامی درباره مظنون شناسایی شده، انجام دهد یا خیر. البته این فناوری در مراحل اولیه است و نیروی پلیس هنوز آن را نخریده است.

 

 به عنوان مثال شرکت «موتورلا سلوشنز» که فناوری مخابرات و دوربین های همراه پلیس را می سازد، به تازگی با شرکت هوش مصنوعی Neurala همکاری خود را آغاز کرده تا دوربین همراهی بسازد که مظنونین یا افراد گمشده را ردیابی کند.

 

هوش مصنوعی اطلاعات  مربوط به یک مخزن تصاویر افراد مظنون و گمشده را در خود دارد ویژگی های فرد گمشده یا مظنون (مانند سن، رنگ مو یا ویژگی های متمایز فردی) نیز در مخزن اطلاعاتی وارد می شود. در مرحله بعد دوربین همراه افراد را بررسی می کند تا مشخصات تصاویر موجود در مخزن را ردیابی کند.

 

در این هنگام در صورت رصد مشخصات فردی همخوان پیام هشداری به پلیس ارسال می شود. همچنین این نرم افزار  با مرور زمان هوشمندتر می شود و اطلاعات بیشتری را در خود جذب می کند. با این وجود منتقدان  معتقدند احتمال دارد این فناوری همیشه درست  کار نکند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه