راهکار جدید گوگل برای ارتقاء امنیت جیمیل

ایتنا – گوگل از مجهز شدن جیمیل به فناوری CSP خبر داده است.

راهکار جدید گوگل برای ارتقاء امنیت جیمیل

از زمان راه‌اندازی سرویس ایمیل گوگل موسوم به جیمیل ۱۰ سال می‌گذرد.

در این مدت، شرکت گوگل با کسب تجارب گوناگون و با بهره‌گیری از نظرات متخصصان امر کوشیده است امنیت این سرویس را در سطح بالایی نگاه دارد.

پیش‌فرض کردن پروتکل HTTPS یکی از اقدامات مهم گوگل در این زمینه است.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز، گوگل چندی پیش (۱۶ دسامبر - ۱۵ آذر ۱۳۹۳) از تجهیز جیمیل به فناوری جدیدی به نام CSP خبر داد.

CSP سرواژه عبارت Content Security Policy است و راهکاری برای مقابله با حملات تزریق کد یا همان XSS به شمار می‌رود.

هکرها با استفاده از XSS می‌تواند به وب‌سایت‌ها، دسترسی غیرمجاز پیدا کنند.

گوگل در وبلاگ رسمی جیمیل با اشاره به تعداد بسیار زیاد افزونه‌های جیمیل، به عملکرد مغرضانه برخی از آنها اشاره کرده و گفته دسته‌ای از این افزونه‌ها، به جلسات جیمیل کد یا بدافزار اضافه می‌کنند ولی فناوری CSP مانع از چنین اقدامات ایذایی است.

در واقع CSP جلوی امکان نصب هر نوع بدافزار یا اپلیکیشن مخربی که ممکن است در حال یا آینده تهدیدی برای ایمیل کاربران به شمار رود، را سد کرده و به این ترتیب نقش کلیدی در به‌سازی امنیت جیمیل ایفا می‌کند.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه