تاریخ انتشار : شنبه, 26 دی 1394 12:54. یک شرکت آمریکایی ربات جدید و پیشرفته‌ای برای آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان مبتلا به اوتیسم تولید کرده است. این ربات می‌تواند احساسات کودکان را از طریق نور، لرزش و صدا تحریک کند. ربات جدید، Leka نامگذاری شده است و می‌تواند مهارت‌های اجتماعی مثل یادگیری مسائل روزمره و تعاملات اجتماعی را با اطمینان بیشتری به کودکان مبتلا به اوتیسم و حتی کودکان مبتلا به سندرم داون آموزش دهد. چندین سال است که محققان از اثر مثبت تکنولوژی در درمان اوتیسم سخن گفته‌اند و تلا ...

ربات اجتماعی که برای کمک به کودکان اوتیسمی ساخته شده است

تاریخ انتشار : شنبه, 26 دی 1394 12:54


یک شرکت آمریکایی ربات جدید و پیشرفته‌ای برای آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان مبتلا به اوتیسم تولید کرده است.

این ربات می‌تواند احساسات کودکان را از طریق نور، لرزش و صدا تحریک کند.

ربات جدید، Leka نامگذاری شده است و می‌تواند مهارت‌های اجتماعی مثل یادگیری مسائل روزمره و تعاملات اجتماعی را با اطمینان بیشتری به کودکان مبتلا به اوتیسم و حتی کودکان مبتلا به سندرم داون آموزش دهد.

چندین سال است که محققان از اثر مثبت تکنولوژی در درمان اوتیسم سخن گفته‌اند و تلاش‌هایی نیز برای ساخت ربات‌های مختلف انجام شده است، اما ربات جدید محققان آمریکایی از هر نظر امکانات کامل‌تری دارد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ربات طراحی توپ مانند آن است، به‌طوری‌که کودک می‌تواند ارتباط بهتری با آن از طریق لامسه برقرار کند.

لیداس تولدی، مسؤول فروش شرکت سازنده ربات Leka در مورد ویژگی‌های ربات جدید می‌گوید: این ربات می‌تواند در رفع مشکلات کودکان مبتلا به اوتیسم کم�� شایانی کند، همچنین طوری برنامه‌ریزی شده که در تعاملات اجتماعی از لحنی کاملا نرم و مهربان استفاده می‌کند.

 

اخبار , اخبار علمی,ساخت رباتی اجتماعی,ساخت ربات برای کودکان اوتیسمی

 

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه