تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 دی 1396 22:46. ربات‌ها برای آسانی و راحتی انسان طراحی شده‌اند و در حال حاضر پاناسونیک رباتی طراحی کرده است که مانند انسان قابلیت برداشت محصول گوجه‌‎فرنگی را دارد. به گزارش ایسنا و به نقل از ماشین نیوز، این ربات پاناسونیک 10 گوجه‌فرنگی را در هر دقیقه می‌چیند که در این مورد با نیروی انسانی رقابت می‌کند. این ربات با قابلیت شناسایی گوجه‌فرنگی رسیده از روی شکل و رنگ آنها را برداشت می‌کند. این شرکت با ارائه ربات برداشت گوجه فرنگی رقیبی برای کارگران انسانی با استفاده از هو ...

ربات ها به کمک کشاورزان می آیند

تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 دی 1396 22:46


اخبار,اخبار علمی,ربات

ربات‌ها برای آسانی و راحتی انسان طراحی شده‌اند و در حال حاضر پاناسونیک رباتی طراحی کرده است که مانند انسان قابلیت برداشت محصول گوجه‌‎فرنگی را دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ماشین نیوز، این ربات پاناسونیک 10 گوجه‌فرنگی را در هر دقیقه می‌چیند که در این مورد با نیروی انسانی رقابت می‌کند.

 

این ربات با قابلیت شناسایی گوجه‌فرنگی رسیده از روی شکل و رنگ آنها را برداشت می‌کند.

 

این شرکت با ارائه ربات برداشت گوجه فرنگی رقیبی برای کارگران انسانی با استفاده از هوش مصنوعی و حرکات سریع ایجاد کرده است. هدف از این طرح کمک به کشاورزان در برداشت محصول است.

 

این ربات با اتصال به سیستم ریلی بدون کمک نیروی انسانی در برداشت گوجه‌فرنگی به کشاورزان کمک خواهد کرد.

 

البته هنوز مشخص نیست راه‌اندازی این ربات در مزرعه چه مدت زمان لازم دارد و آیا شرکت پاناسونیک این ربات را به صورت جهانی عرضه خواهد کرد یا خیر؟ اما این احتمال وجود دارد که ربات‌های جمع‌کننده‌ گوجه‌فرنگی به زودی تبدیل به یک واقعیت شوند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه