تاریخ انتشار : جمعه, 13 اسفند 1395 19:26. دانشمندان از یک فناوری جدید برای ردیابی الگوهای خواب فیل‌ها استفاده کردند. به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، آنها از یک فناوری ردیابی جدید به نام Actiwatch برای مطالعه الگوهای خواب فیل در بوتسوانا استفاده کردند. سالیان سال است که مقدار کالری مصرفی فیل‌ها و قدم‌هایی که در طول روز برمی‌دارند، نامشخص مانده است. این محققان بند ساعت هوشمند را حذف کرده و آن را با نوار الکتریکی و موم بیولوژیکی بی‌اثر عایق کردند، سپس آن را به فیل متصل کردند. تنه یکی از پرتحرک‌ ...

ردیابی الگوهای خواب فیل‌ با ایمپلنت ساعت هوشمند

تاریخ انتشار : جمعه, 13 اسفند 1395 19:26


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

دانشمندان از یک فناوری جدید برای ردیابی الگوهای خواب فیل‌ها استفاده کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، آنها از یک فناوری ردیابی جدید به نام Actiwatch برای مطالعه الگوهای خواب فیل در بوتسوانا استفاده کردند.

 

سالیان سال است که مقدار کالری مصرفی فیل‌ها و قدم‌هایی که در طول روز برمی‌دارند، نامشخص مانده است.

 

این محققان بند ساعت هوشمند را حذف کرده و آن را با نوار الکتریکی و موم بیولوژیکی بی‌اثر عایق کردند، سپس آن را به فیل متصل کردند.

 

تنه یکی از پرتحرک‌ترین قسمت فیل بوده که اگر به مدت 5 دقیقه بی‌حرکت و غیرفعال بماند، می‌توان فرض کرد که حیوان در خواب است.

 

محققان با استفاده از این فناوری جدید دریافتند که فیل‌ها به طور میانگین در روز به مدت 2 ساعت می‌خوابند. این حیوانات اغلب به صورت ایستاده خوابیده و هر سه یا چهار روز یکبار و تنها به مدت یک ساعت دراز می‌کشند.

 

آنها حتی قادرند که در زمان احساس خطر از جانب شکارچیان حتی تا بیش از 48 ساعت چرت هم نزنند. در عوض آنها 18 مایل دورتر از محل خطر رفته و با خیال آسو��ه به استراحت می‌پردازند.

 

تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که فیل‌های باغ وحش روزانه چه به صورت خوابیده و چه در حالت ایستاده به مدت 4 ساعت می‌خوابند.

 

اگر این پژوهش جدید اثبات شود، این بدان معنی است که در میان پستانداران فیل کمترین ساعت خواب را دارد.

 

آنها معتقدند که بررسی الگوهای خواب این حیوانات به داشتن خواب بهتر کمک کرده و همچنین در حفظ و نگهداری و برقراری ارتباط با این حیوانات کمک می‌کند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه