تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 بهمن 1395 15:33. یک شرکت فناوری ژاپنی روباتی ساخته که علاوه بر پاسخگویی قابلیت ارائه مشاوره عاطفی به افراد را نیز دارد. به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، شرکت NTT Resonant سیستمی ساخته که Oshi-el نام دارد و می تواند برای حل مشکلات فرد مشاوره ارائه کند و حتی جملات تشویق آمیزی بگوید. محققان به Oshi-el ۱۹۰ هزار سوال و ۷۷۰ هزار پاسخ یاد داده اند. ماکوتو ناکاتسوجی از این شرکت می گوید: بیشتر چت بات های امروز فقط می توانند پاسخ های کوتاه در برابر سوال های واقعی و غیر احساسی ...

روباتی که مشاوره عاطفی می دهد

تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 بهمن 1395 15:33


 اخبار علمی ,خبرهای علمی ,روبات

یک شرکت فناوری ژاپنی روباتی ساخته که علاوه بر پاسخگویی قابلیت ارائه مشاوره عاطفی به افراد را نیز دارد.

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل،  شرکت NTT Resonant  سیستمی ساخته که Oshi-el نام دارد و می تواند برای حل مشکلات فرد مشاوره ارائه کند و حتی جملات تشویق آمیزی بگوید.

 

محققان به Oshi-el ۱۹۰ هزار سوال و ۷۷۰ هزار پاسخ یاد داده اند.

 

 ماکوتو ناکاتسوجی از این شرکت می گوید: بیشتر چت بات های امروز  فقط می توانند پاسخ های کوتاه در برابر سوال های واقعی و غیر احساسی بدهند. اما روباتی که ما ساخته ایم قابلیت پاسخگویی دارد. همچنین قابلیت ترکیب پاسخ های مختلف در جواب سئوالات را دارد.

 

این درحالی است که سئوالات درباره روابط عاطفی در ژاپن اصولا پاسخ های پیچیده و طولانی دارد. به همین دلیل به سختی می توان پاسخ هایی بلند و قابل قبول به آن داد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه