ساخت دستکش برای لمس اجسام دیجیتالی

دلگرم- دانشمندان رده روباتیک در چین موفق به ساختن دستکشی شدند که می توان با کمک آن اجسام دیجیتالی را لمس کرد.

ساخت دستکش برای لمس اجسام دیجیتالی

دانشمندان رده روباتیک در چین موفق به ساختن دستکشی شدند که می توان با کمک آن اجسام دیجیتالی را لمس کرد.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز، این دستکش ویژه از چند بازوی مکانیکی تشکیل ‌شده است که بر روی دست کاربر قرار می‌گیرند و می توانند حرکت دست او را تا زاویه حداکثر ۱۱ درجه تحلیل کنند.

علاوه بر این نیز می‌توان حرکت بندهای انگشت را از طریق این دستگاه برداشت کرده و به کامپیوتر انتقال داد تا با کمک شبیه‌سازی حرکت دست کاربر در محیط واقعی بتوان به دنیای مجازی پای گذاشت.

ساخت دستکش برای لمس اجسام دیجیتالی - تصویر 2

علاوه بر این نیز یک سری حسگر فشاری در نوک انگشتان این دستکش کارگذاری شده‌اند که با لمس جسم دیجیتالی، فشاری اندکی به انگشتان کاربر وارد می‌کنند تا حس لمس کردن یک جسم واقعی به او دست بدهد.

این دستکش با کمک عینک مجازی اوکولوس ریفت مورد آزمایش قرار گرفته است و به کمک آن علاوه بر انجام بازی‌های کامپیوتری و لذت بردن از حضور در دنیای مجازی، مواردی از کنترل از راه دور بازوهای روباتیک در دنیای واقعی نیز مورد آزمایش قرار رفته است.
برای نمونه می‌توان به کنترل بازوهای روبات خنثی کننده بمب از راه دور اشاره کرد و یا اینکه این دستگاه برای جابجا کردن محلول‌های شیمایی ویژه و خطرناک برای انسان نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه