سبزترین فناوری‌ها و گجت‌های 2013


سال2013 یکی از زمان‌هایی بود که طی آن فناوری در بخش‌های مختلف به شکوفایی رسید. در این سال از سیستم‌های نوآورانه‌ای از جمله عینک هوشمند Google Glass، ساعت‌های مچی هوشمند، چاپگرهای سه‌بعدی و ... رونمایی شد.

سبزترین فناوری‌ها و گجت‌های 2013

اما در این عرصه فناوری‌های سبز همچنان بیشترین توجه را به خود اختصاص دادند و طی سال 2013 انواع مختلف آن‌ها با قابلیت‌ها و کارایی‌های فراوان به دست کاربران رسید. کارشناسان آخرین بررسی‌های خود لیست برترین فناوری‌های سبز که در سال 2013 میلادی وارد بازار شدند را به قرار زیر منتشر کردند:

 

1- ژانراتور خورشیدی Yeti 150 با قیمت 200 دلار:
سبزترین فناوری ها

ژانراتور خورشیدی Yeti 150

 

ژانراتورهای کنونی با انرژی گاز فعالیت می‌کنند و ضمن تولید سروصدای فراوان، هوا را هم آلوده می‌کنند. اما این محصول جدید تمام انرژی مورد نیاز خود را از خورشید می‌گیرد و هیچ نوع آلودگی برای محیط زیست ندارد.

 

 

2- سوئیچ هوشمند Belkin WeMo با قیمت 50 دلار:
سبزترین فناوری ها

سوئیچ هوشمند Belkin WeMo

 

این محصول یک فناوری هوشمند برای خانه‌ها محسوب می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد میزان مصرف انرژی را کنترل و مدیریت کنند. با این سوئیچ کوچک به راحتی می تواند هزینه مصرف برق در خانه را کاهش داد.

 

 

3- قاب باتری Mophie با قیمت 80 دلار:
سبزترین فناوری ها

قاب باتری Mophie

 

 

این قاب باتری برای گوشی‌های هوشمند ساخته شده است و به گفته شرکت سازنده می‌تواند عمر باتری در گوشی‌های آیفون 5 و 5S را تا 80 درصد افزایش دهد. این قاب به صورت عادی برای محافظت از گوشی روی آن قرار می‌گیرد.

 

4- ابزار بلوتوثی Parrot Flower Power برای کنترل وضعیت گل‌ها با قیمت 60 دلار:
سبزترین فناوری ها

ابزار بلوتوثی Parrot Flower Power

 

 

این محصول یک حسگر بی‌سیم است که در باغچه و گلدان قرار می‌گیرد. این ابزار به صورت بی‌سیم اطلاعات خود را به ابزار مربوطه روی گوشی هوشمند انتقال می‌دهد و کاربر را در جریان وضعیت خاک، میزان تابش خورشید، کیفیت کود و رطوبت هوا می‌گذارد.

 

5- صفحه‌کلید بلوتوثی Impecca از جنس گیاه بامبو با قیمت 99 دلار:
سبزترین فناوری ها

صفحه‌کلید بلوتوثی Impecca

 

تمام بخش‌ها و بدنه این صفحه کلید از گیاه بامبو ساخته شده است و به همین خاطر به طور کامل می‌توان آن را بازیافت کرد. این صفحه‌کلید با انواع دستگاه‌های رایانه‌های شخصی، تبلت‌های اندرویدی و محصولات اپل سازگاری دارد و از طریق فناوری بلوتوث به آن‌ها متصل می‌شود.

 

6- ابزار Sowden SoftBrew با قیمت پایه 30 دلار:
سبزترین فناوری ها

ابزار Sowden SoftBrew

 

این محصول در اصل یک قهوه‌جوش محسوب می‌شود که میزان مصرف قهوه را کاهش می‌دهد از هدر رفتن این ماده جلوگیری می‌کند. این فناوری نیاز به استفاده از فیلترهای کاغذی را برطرف کرده است که به طور کامل قابل بازیافت است.

 

7- کوله‌پشتی خورشیدی Birksun با توان 6 وات و با قیمت 160 دلار:
سبزترین فناوری ها

کوله‌پشتی خورشیدی Birksun

 

 

بخش بیرونی این کوله‌پشتی شامل صفحه‌های خورشیدی می‌شود که می‌توانند انرژی را در خود نگه دارند. میزان انرژی ذخیره شده در این کوله‌پشتی برای شارژ انواع دستگاه‌های موبایلی مناسب است.

 

8- لامپ و شارژر خورشیدی Waka Waka با قیمت 69 دلار:
سبزترین فناوری ها

لامپ و شارژر خورشیدی Waka Waka

 

این لامپ خورشیدی با هر 8 ساعت قرار گرفتن در مقابل خورشید می‌تواند به مدت 40 ساعت نور را از خود متصاعد کند. این دستگاه همچنین برای شارژ ابزارهای موبایلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

9- ابزار MeterPlug با قیمت 60 دلار:
سبزترین فناوری ها

ابزار MeterPlug

 

این ابزار یک آداپتور است که بین پریز و دستگاه الکترونیکی مربوطه قرار می‌گیرد و میزان مصرف انرژی را در آن به حداقل می‌رساند. این ابزار قادر است میزان مصرف انرژی در هر دستگاه را محاسبه کند و از طریق فناوری ارتباطی بلوتوث اطلاعات دریافتی را به ابزار مربوطه در گوشی هوشمند انتقال دهد.

 

 

 

منبع : سایت خبری فناوری اطلاعات

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه