سقوط ارزش پول روسیه و قطع عرضه لپ تاپ‌های چینی و تایوانی در این کشور

دلگرم- شرکت‌های بزرگ تولید کننده لپ تاپ مانند ایسوس، ایسر، ام اس آی و لنوو عرضه لپ‌ تاپ‌های خود را در بازار روسیه متوقف کردند که علت این امر سقوط سریع ارزش واد پول روسیه اعلام شده است.

سقوط ارزش پول روسیه و قطع عرضه لپ تاپ های چینی و تایوانی در این کشور

شرکت‌های بزرگ تولید کننده لپ تاپ مانند ایسوس، ایسر، ام اس آی و لنوو عرضه لپ‌ تاپ‌های خود را در بازار روسیه متوقف کردند که علت این امر سقوط سریع ارزش واحد پول روسیه اعلام شده است.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز از Digitimes کشور روسیه یکی از عجیب‌ترین دوران را در تاریخ خود سپری می‌کند زیرا ارزش پول این کشور به صورت نجومی رو به کاهش است.
در این میان شرکت‌های فناوری اطلاعات نیز با تردید به بازار این کشور می‌نگرند و حتی تولید کنندگان لپ‌ تاپ در کشورهایی مانند چین و تایوان برای جلوگیری از ضرردهی در این بازار نامساعد تصمیم به قطع عرضه محصولات خود در این کشور گرفته‌اند.

این بحران موجب شده است که شرکت‌های عرضه کننده لپ تاپ در روسیه برای تعیین قیمت محصولات خود دچار دردسر شوند و حتی در یک روز با توجه به تغییرات قیمت ارز در روسیه، امکان ضرردهی بسیار سنگین برای این شرکت‌ها وجود خواهد داشت زیرا نمی‌توان محصولات را با چند بار تغییر قیمت در یک روز عرضه کرد.

سقوط ارزش پول روسیه و قطع عرضه لپ تاپ‌های چینی و تایوانی در این کشور - تصویر 2

در این میان شرکت‌های بزرگی مانند ایسوس، ایسر، ام اس آی، لنوو و گیگابایت نیز عرضه محصولات خود در این کشور را متوقف ساخته‌اند تا از این نوع ضرردهی جلوگیری کنند.

برای آگاهی از میزان تغییرات در بهای پول روسیه کافی است بدانید که یکی از تجار مشهور این کشور که بیشتر به علت فعالیت‌های خود در زمینه فوتبال مشهور است یعنی رومن آبراموویچ، تنها در طول چند ساعت، با کاهش رقمی بیشتر از یکصد میلیون دلار در دارایی‌های خود مواجه شد!

ممکن است این اقدام شرکت‌های یاد شده توسط شرکت‌های دیگر نیز دنبال شود و به این ترتیب شاهد مهاجرت شرکت‌های متعددی از بازار روسیه باشیم که مسلما برای این کشور دردسر آفرین خواهد شد.

۱۳۹۳-۱۰-۰۳ ۱۳:۲۹:۳۰

اوباما بلاخره یقه پوتین رو گرفت

 

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه