شیوه‌ای جدید برای تامین امنیت سایت‌ها و برنامه‌های اینترنتی

ایتنا – سازوکار اصلی «مایلار» عبارت است از به رمز درآوردن داده‌ها در مرورگر، پیش از ارسال آن به سرور.

گروهی از محققین آمریکایی شیوه جدیدی برای ساخت سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ایمن ابداع کرده‌اند.

تیمی از توسعه‌دهندگان و کارشناسان رایانه‌ای از موسسه فناوری ماساچوست(MIT) پلتفرمی به نام مایلار(Mylar) ایجاد کرده‌اند که با آن می‌توان از شر جاسوسی دولت‌ها، تبهکاران و حتی کاربران معمولی در امان ماند.

به گزارش دلگرم به نقل از ایتنا، به نقل از پایگاه خبری aitnews، سازوکار اصلی «مایلار» عبارت است از به رمز درآوردن داده‌ها در مرورگر، پیش از ارسال آن به سرور.

«مایلار» تمام داده‌های کاربران را رمزنگاری کرده و سپس آنها را به سرور ارسال می‌نماید لذا هیچ کس نمی‌تواند این اطلاعات را رمزگشایی کند.

این تیم تحقیقاتی با اشاره به این که کلید رمزگشایی داده‌ها فقط در دستان خود کاربر قرار دارد، اظهار داشت رمزگشایی و بازخوانی این اطلاعات نیز فقط از طریق ارسال رمز عبور امکان‌پذیر است.

این گروه قصد دارد «مایلار» را به گونه‌ای توسعه دهد که در صورت مفقود شدن رمز عبور، شیوه‌ای برای بازیابی آن وجود داشته باشد.

از جمله قابلیت‌های مهم «مایلار» این است که مدیران سایت‌ها و برنامه‌هایی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، قادرند نوع رایانه و دستگاهی که کاربران از طریق آن می‌توانند داده‌های رمزگشا شده را از سرور فرا بخوانند، مشخص سازند.

جالب اینجاست که بنا به گفته رالوکا پوپا(Raluca Popa) کارشناس رایانه‌ای MIT، افراد به هنگام کار با برنامه یا سایتی که از «مایلار» استفاده می‌کند، هیچ تفاوتی را احساس نمی‌کنند.

قرار است این پلتفرم در ماه آینده در چهاردهمین کنفرانس NSDI که در سیاتل برگزار می‌شود، با هدف تشویق شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان به استفاده از آن، ارائه گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه