تاریخ انتشار : یکشنبه, 01 مرداد 1396 17:38. یک چکمه سبک جدید فضانوردی در ماموریت‌های فضایی توسط شرکت معروف سازنده البسه ورزشی طراحی شد. به گزارش ایسنا و به نقل از لایوساینس، شرکت ریباک که تاکنون لباس‌های ورزشی برای زمینیان تولید کرده در حال حاضر طراحی برای چکمه فضانوردان ماموریت با فضاپیمای بوئینگ CST-100 Starliner و ایستگاه بین‌المللی فضایی در سال آینده را پیش رو دارد. این چکمه که از جنس امبره سفید و آبی است با لباس آبی فضانوردان بوئینگ هماهنگ خواهد بود. جنس لباس و چکمه فضانوردان سبک، قابل ...

طراحی چکمه فضانوردی توسط شرکت البسه ورزشی

تاریخ انتشار : یکشنبه, 01 مرداد 1396 17:38


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,چکمه جدید فضانوردی

یک چکمه سبک جدید فضانوردی در ماموریت‌های فضایی توسط شرکت معروف سازنده البسه ورزشی طراحی شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از لایوساینس، شرکت ریباک که تاکنون لباس‌های ورزشی برای زمینیان تولید کرده در حال حاضر طراحی برای چکمه فضانوردان ماموریت با فضاپیمای بوئینگ CST-100 Starliner و ایستگاه بین‌المللی فضایی در سال آینده را پیش رو دارد.

 

این چکمه که از جنس امبره سفید و آبی است با لباس آبی فضانوردان بوئینگ هماهنگ خواهد بود. جنس لباس و چکمه فضانوردان سبک، قابل انعطاف و راحت‌تر از نمونه‌های پیشین است.

 

دن هبسون مدیر نوآوری‌های این شرکت اظهار کرد: سفر فضایی آرزوی گروه ریباک بوده و همیشه برای افراد ما جالب است به همین دلیل طراحی محصولات فضایی خود را از طریق شرکت دیوید کلارک که فضاهای آبی بوئینگ را طراحی کرده آغاز کرده‌ایم.

 

شرکت ریباک نمونه اولیه این چکمه را که شامل فوم سبک و راحت است برای استفاده خدمه ایستگاه فضایی براساس نمونه‌ کفش ورزشی "ران فلوتراید"(Run Floatride) این شرکت طراحی کرده است.

 

وی در ادامه افزود: این چکمه فضایی شامل کشش لاستیکی مناسب، فوم شناور و فوم تثبیتی در بالای آن است و در نتیجه فضانوردان با پوشیدن این چکمه به راحتی حرکت خواهند کرد.

 

این چکمه‌ها مناسب فضانوردان است و مثل دستکش‌های مخصوص آنان ساخته شده است. در داخل آنها مش مخصوص وجود دارد که تا نقطه خاصی کشیده شده و سپس قفل می‌شود و در نتیجه مناسب استفاده هر کاربر خواهد بود.

 

لباس و چکمه جدید طراحی شده برای ماموریت‌های آینده خدمه بوئینگ موجب راحتی بیشتر فضانوردان در ماموریت‌های فضایی خواهد شد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه