تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 شهریور 1396 19:05. پهپادها اغلب به صورت هواپیماهای بدون سرنشین و برای پروازهای کوتاه مدت در آسمان طراحی می‌شوند اما یک تیم در دانشگاه جانز هاپکینز موفق به طراحی "یک وسیله نقلیه هوایی-آبی بدون سرنشین" (UAAV) شدند. به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این هواپیمای بدون سرنشین قابلیت آن را دارد که هم در آسمان پرواز کرده و هم به صورت زیر دریایی در آمده در زیر آب به حرکت درآید. محققان برای طراحی و توسعه این "وسیله هوایی_آبی" که "ماهی پرنده"((Flying Fish نام دارد بیش از دو س ...

طراحی یک "پهپاد 2 منظوره" برای جمع آوری اطلاعات زیست‌محیطی

تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 شهریور 1396 19:05


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,پهپاد

پهپادها اغلب به صورت هواپیماهای بدون سرنشین و برای پروازهای کوتاه مدت در آسمان طراحی می‌شوند اما یک تیم در دانشگاه جانز هاپکینز موفق به طراحی "یک وسیله نقلیه هوایی-آبی بدون سرنشین" (UAAV) شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این هواپیمای بدون سرنشین قابلیت آن را دارد که هم در آسمان پرواز کرده و هم به صورت زیر دریایی در آمده در زیر آب به حرکت درآید.

 

محققان برای طراحی و توسعه این "وسیله هوایی_آبی" که "ماهی پرنده"((Flying Fish نام دارد بیش از دو سال زمان صرف کرده اند.

 

ماهی پرنده دارای یک موتور پرقدرت است که هم به پرواز پهپاد در آسمان و هم به حرکتش در آب کمک می‌کند.

 

این موتور زمانی که پهپاد در هوا به پرواز در می‌آید به سرعت اوج می‌گیرد اما برای شناور شدن آن در سطح آب به طرز مناسبی سرعت خود را کاهش می‌دهد و مجددا در هنگام پرواز به سرعت خود می‌افزاید که این کار باعث اوج گرفتن پهپاد از سطح آب می‌شود.

 

هدف محققان از ساخت این پهپاد این است که با سرعت 30 مایل در ساعت (48 کیلومتر در ساعت) به حرکت در آمده و با استفاده از دوربین و سنسورهای جانبی که دارد به جمع آوری اطلاعات زیست محیطی بپردازد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه