تاریخ انتشار : یکشنبه, 30 آبان 1395 08:41. فسیل های کشف شده نشان می دهند؛. نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ظهور دایناسورها به مراتب تدریجی تر آن چیزی بوده که قبلا تصور می شد. به گزارش مهر، فسیل های یافت شده در یک صخره ۲۳۰ میلیون ساله در برزیل دو دایناسور کوچک را در کنار یک لاجرپتید، گروهی از حیوانات که تشکیل دهنده گونه های بعدی دایناسور بوده اند را نشان می دهد. به گفته دانشمندان، این اولین بار است که یک دایناسور و لاجرپتید در کنار هم یافت می شوند که نشان می دهد آنها در مراحل اولیه تکامل دای ...

ظهور دایناسورها تدریجی بوده است

تاریخ انتشار : یکشنبه, 30 آبان 1395 08:41


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

فسیل های کشف شده نشان می دهند؛

ظهور دایناسورها تدریجی بوده است

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ظهور دایناسورها به مراتب تدریجی تر آن چیزی بوده که قبلا تصور می شد.

به گزارش مهر، فسیل های یافت شده در یک صخره ۲۳۰ میلیون ساله در برزیل دو دایناسور کوچک را در کنار یک لاجرپتید، گروهی از حیوانات که تشکیل دهنده گونه های بعدی دایناسور بوده اند را نشان می دهد.

 

به گفته دانشمندان، این اولین بار است که یک دایناسور و لاجرپتید در کنار هم یافت می شوند که نشان می دهد آنها در مراحل اولیه تکامل دایناسور در کنارهم زندگی می کردند.

 

ماکس لانگر، باستان شناس دانشگاه سائوپائولو برزیل، در این باره می گوید: «ما اکنون می دانیم که دایناسورها و گروه های اولیه تشکیل دهنده دایناسورها در کنارهم زندگی می کردند و ظهور و تکامل دایناسورها بسیار تدریجی بوده است.»

 

همچنین این فسیل ها نشان می دهد که اولین دایناسورها احتمالا از تمامی انواع حیوانات کوچک تغذیه می کردند، اما احتمالا گیاهخوار نبوده اند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه