تاریخ انتشار : سه شنبه, 21 اردیبهشت 1395 10:47. دیروز سیاره‌ی عطارد از جلوی خورشید عبور کرد. گذر عطارد از روبروی خورشید درحالی رخ داد که بسیاری از رصدگران ایرانی با هوای کاملا ابری مواجه شدند و نتوانستند بخش زیادی از این پدیده را مشاهده کنند. با این حال این پدیده از بخش عمده‌ای از زمین قابل مشاهده بود و منجمان آماتور و رصدخانه‌های حرفه‌ای زیادی آن را ثبت کردند. ویدیوی بالا را ناسا تهیه کرده و گذر عطارد در مراحل مختلف و با فیلترهای متفاوت را نشان می‌دهد. ویدیو را می‌توانید از این‌جا دانلود ...

عطارد از جلوی خورشید گذشت / فیلم

تاریخ انتشار : سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 10:47


اخبارعلمی,خبرهای علمی,عطارد

دیروز سیاره‌ی عطارد از جلوی خورشید عبور کرد. گذر عطارد از روبروی خورشید درحالی رخ داد که بسیاری از رصدگران ایرانی با هوای کاملا ابری مواجه شدند و نتوانستند بخش زیادی از این پدیده را مشاهده کنند.

با این حال این پدیده از بخش عمده‌ای از زمین قابل مشاهده بود و منجمان آماتور و رصدخانه‌های حرفه‌ای زیادی آن را ثبت کردند. ویدیوی بالا را ناسا تهیه کرده و گذر عطارد در مراحل مختلف و با فیلترهای متفاوت را نشان می‌دهد. ویدیو را می‌توانید از این‌جا دانلود کنید. صدای دستگاهتان را زیاد کنید و از تماشای این ویدیو لذت ببرید.

 

 

اخبار علمی - دیجی کالا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه