تاریخ انتشار : سه شنبه, 14 فروردین 1397 14:37. یک شرکت آلمانی با الهام از نوعی عنکبوت، رباتی ساخته است که به یک چرخ غلتان تبدیل می‌شود و می‌تواند با سرعتی قابل توجه افراد را دنبال کند. به گزارش مهر، یک شرکت فناوری آلمانی عنکبوت رباتیک ساخته است. این عنکبوت که «BonicWheelBot» نام دارد مجهز به هشت پا است که با کمک آنها می‌تواند راه برود، بدود و به یک چرخ غلطان تبدیل شود. همچنین قادر است با سرعت قابل توجه‌ای فردی را دنبال می‌کند. محققان موسسه «Festo» این ربات را با توجه به عنکبوت «flic-flac» ...

عنکبوت رباتیک به چرخ غلتان تبدیل می‌شود

تاریخ انتشار : سه شنبه, 14 فروردين 1397 14:37


اخبار,اخبارعلمی وآموزشی,ربات

یک شرکت آلمانی با الهام از نوعی عنکبوت، رباتی ساخته است که به یک چرخ غلتان تبدیل می‌شود و می‌تواند با سرعتی قابل توجه افراد را دنبال کند.

به گزارش مهر، یک شرکت فناوری آلمانی عنکبوت رباتیک ساخته است. این عنکبوت که «BonicWheelBot» نام دارد مجهز به هشت پا است که با کمک آنها می‌تواند راه برود، بدود و به یک چرخ غلطان تبدیل شود. همچنین قادر است با سرعت قابل توجه‌ای فردی را دنبال می‌کند.

محققان موسسه «Festo» این ربات را با توجه به عنکبوت «flic-flac» ساخته است. این عنکبوت برای حرکات عجیبش مشهور شده است. عنکبوت مذکور در صحرای مراکش زندگی می‌کند و توانایی خارق‌العاده‌ای برای پرتاب خود و چرخیدن در هوا را دارد. عنکبوت با این شیوه از مهاجمان فرار می‌کند.

عنکبوت رباتیک طوری طراحی شده است تا مانند نمونه واقعی حرکت کند. نمونه رباتیک دارای شش پا است که می‌تواند در مسیرهای سنگلاخ و ناهموار بالا برود.

BonicWheelBot به وسیله ۱۵ موتور کوچک حرکت می‌کند که زیر مفاصل و بدنه آن قرار گرفته‌اند. هنوز مشخص نیست شرکت سازنده قصد فروش ربات را دارد یا خیر. اما این شرکت در گذشته لشکری از ربات‌های الهام گرفته شده از حیوانات مانند پروانه، عروس دریایی، پنگوئن، کانگورو و سنجاقک ساخته است.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه