عوارض حاد سزارین را بشناسید

عوارض حاد سزارین را بشناسید
روزنامه ایران: زایمان طبیعی باعث فشرده‌شدن قفسه سینه نوزاد شده و مواد غلیظ نامناسبی كه در دوره جنینی وارد بدن نوزاد شده از بدن او تخلیه می‌شود اما در سزارین این كار انجام نمی‌شود و مواد غلیظ در ریه نوزاد باقی می‌ماند.
 
عوارض حاد سزارین را بشناسید - تصویر 1
 
دكتر اختر اشرفی، متخصص زنان و زایمان با اعلام این خبر گفت: سزارین عوارض حاد و مزمنی دارد كه از جمله عوارض حاد آن عفونت، خونریزی، بی هوشی، مشكلات عروقی و احتمال ایجاد آمبولی است.
 
همچنین میزان از دست رفتن خون مادرانی كه سزارین می كنند، حدود ۲ برابر بیشتر از مادرانی است كه به روش طبیعی زایمان می كنند.
 
اشرفی با بیان اینكه زنان پس از سزارین چند هفته بیشتر از زنانی كه به روش طبیعی زایمان كرده اند نیاز به استراحت دارند، اظهار داشت: باز شدن شكم برای انجام عمل سزارین می تواند منجر به چسبندگی در دیواره شكم پس از گذشت زمان شود.
 
اشرفی با اشاره به اینكه بی هوشی ناشی از سزارین می تواند مشكلاتی را برای نوزاد و مادر ایجاد كند، گفت: باید فعالیت های فرهنگی برای انگیزه بیشتر زنان برای زایمان طبیعی در كشور صورت گیرد، زیرا متأسفانه تبلیغات منفی در زمینه زایمان طبیعی در كشور، زنان جامعه را به سزارین سوق داده است.
 
متخصص زنان وزایمان گفت: زایمان طبیعی از مشكلاتی نظیر افتادگی ها و شل شدن بافت بدن كه به واسطه بارداری ایجاد می شود، جلوگیری می كند اما در سزارین از این عوارض جلوگیری نمی شود.
بارداری
زایمان
سزارین
طبیعی
ریه
نوزاد
تخلیه
مواد غلیظ
دیواره
شکم
چسبیدگی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه