عکس خارق‌العاده تلسکوپ فضایی هابل از یک کهکشان مارپیچی. تاریخ انتشار : دوشنبه, 19 تیر 1396 21:05. عکس روز ناسا به تصویری که تلسکوپ هابل از کهکشان مارپیچی NGC 1512 ثبت کرده اختصاص یافته است. حلقه‌ای خارجی از ستاره‌های پرنور و جوان به همراه حلقه‌ای داخلی از غباراتی که سیاه‌چاله‌ عظیم مرکزی را فراگرفته‌اند در این تصویر با فاصله ۳۸ میلیون سال نوری دیده می‌شود. به گزارش خبرآنلاین،این دو حلقه نه تنها با نواری از ستارگان درخشان، بلکه با خطوط تاریک گرد و غبار به یکدیگر متصل شده اند. در درون این حل ...

عکس خارق‌العاده تلسکوپ فضایی هابل از یک کهکشان مارپیچی

تاریخ انتشار : دوشنبه, 19 تیر 1396 21:05


عکس روز ناسا به تصویری که تلسکوپ هابل از کهکشان مارپیچی NGC 1512 ثبت کرده اختصاص یافته است. حلقه‌ای خارجی از ستاره‌های پرنور و جوان به همراه حلقه‌ای داخلی از غباراتی که سیاه‌چاله‌ عظیم مرکزی را فراگرفته‌اند در این تصویر با فاصله ۳۸ میلیون سال نوری دیده می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین،این دو حلقه نه تنها با نواری از ستارگان درخشان، بلکه با خطوط تاریک گرد و غبار به یکدیگر متصل شده اند. در درون این حلقۀ داخلی، گرد و غبار همچنان درون مرکز پیچ می خورد  که احتمالأ محل یک سیاهچاله بزرگ است. این حلقه ها با ستارگانی که به تازگی تشکیل شده اند درخشش پیدا می کنند؛ این ستاره‌ها ممکن است در اثر برخوردِ NGC 1512 با همسایه‌اش، NGC 1510، تشکیل شده باشند.

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , کهکشان مارپیچی

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه