فرانسه رسانه‌هایی را که به اخبار غزه می پرداختند فیلتر کرد

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

دلگرم- مقامات فرانسوی دستور به فیلتر و عدم دسترسی شهروندان به اخبار مربوط به غزه دادند.

فرانسه رسانه هایی را که به اخبار غزه می پرداختند فیلتر کرد

در روزهایی که حملات رژیم صهیونیستی از زمین، هوا و دریا به منطقه غزه همچنان ادامه دارد، مقامات فرانسوی در اقدامی سوال برانگیز رسانه هایی که به پوشش اخبار و همینطور دعوت فرانسوی ها به حمایت از فلسطینی ها می پرداختند را فیلتر کردند.

به گزارش دلگرم به نقل از مهر، در روزهای اخیر، رسانه های بین المللی به پوشش اخباری از حملات شبانه روزی رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین می پردازند. حملات در غزه با پرتاب مداوم موشک ها شدت می گیرد. در حالی که جان میلیون ها انسان در این منطقه در خطر است، مردم سراسر دنیا به دفاع از فلسطینی ها پرداخته و با برگزاری تظاهرات های خیابانی اعتراض خود را به گوش مجامع بین المللی می رسانند.

خیابان های فرانسه نیز همانند سایر شهرهای دنیا شاهد تظاهرات و اعتراضات گسترده ای است که با افزایش حملات در فلسطین شدت گرفته اند؛ اما در همین حال رئیس جمهور فرانسه، "فرانسوا اولاند" تصمیمات غیر انسانی اتخاذ کرده که با انتقاد رسانه ها روبرو شده است. اولاند برگزاری هرگونه راهپیمایی در فرانسه را ممنوع اعلام کرده و این ممنوعیت تا حدی پیش رفت که به بازداشت ۳۸ فرانسوی منجر شد.

در همین حال، بسیاری از شبکه های اجتماعی یا سایت ها و رسانه های فرانسوی در بیانیه ها و همینطور اخبار متفاوتی شهروندان شهرهای مختلف فرانسه را به برگزاری تظاهرات و همینطور اعتراضات گروهی دعوت می کنند و به بیداری روح انسانیت در شهروندان فرانسوی می پردازند اما این موضوع باز هم به مذاق مقامات فرانسوی و در صدر آنها رئیس جمهور این کشور خوش نیامد و دستور به هک، فیلتر و همینطور عدم دسترسی به سایت های مذکور را صادر کردند تا اتحاد فرانسوی ها علیه رژیم صهیونیستی کاهش یابد. اما فیلترینگ سایت ها نه تنها آنها را از هدفشان دور نکرد بلکه در برگزاری اعتراضات و همینطور تظاهرات نیز مصمم تر شدند.

شهروندان فرانسوی در صفحات مختلف اینترنت نه تنها اقدامات مقامات کشورشان را محکوم کردند بلکه به انتقاد از کشوری پرداختند که ادعای آزادی دارد.

یک منبع آگاه به نقل از یکی از مقامات فرانسوی گفت:" علت هک، فیلتر یا عدم دسترسی به سایت های مذکور را می توان در راه افتادن موج بی سابقه ای از نفرت و انزجار در میان شهروندان فرانسوی علیه رژیم صهیونیستی دانست که خوشایند مقامات عالی رتبه فرانسه نبود، در نتیجه به مسدود کردن شبکه های اجتماعی و همینطور وب سایت ها روی آوردند تا بتوانند انتشار و بازخورد چنین اخباری را کاهش دهند."

بنا به گزارشات منتشر شده، بیش از ۸۰ درصد سایت‌هایی که به برگزاری اعتراضات خیابانی علیه رژیم صهیونیستی پرداخته یا به پوشش اخبار جنگ در منطقه غزه می‌پرداختند، فیلتر یا از دسترس خارج شده اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه