فروش بازی قدیمی Atari به قیمت 37 هزار دلار

دلگرم- این بازی‌ها بخشی از گنجینه افسانه‌ای Atari محسوب می‌شود که این شرکت به عنوان بزرگترین تولیدکننده بازی‌های ویدیویی در جهان در اوایل دهه 1980 عرضه کرده بود.

فروش بازی قدیمی Atari به قیمت 37 هزار دلار

نخستین سری از بازی‌های ویدیویی Atari که در یک مرکز دفن زباله در شهر نیومکزیکو پیدا شد، به قیمت ۳۷ هزار دلار به فروش رسید.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز، این بازی‌ها بخشی از گنجینه افسانه‌ای Atari محسوب می‌شود که این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده بازی‌های ویدیویی در جهان در اوایل دهه ۱۹۸۰ عرضه کرده بود.

شرکت Atari در آن زمان صدها هزار نسخه از این بازی‌ها را برای کنسول‌ها عرضه کرده بود و این پیش‌بینی را داشت که بازی‌هایش فروش خوبی در بازار جهانی داشته باشند.

اما همین شرکت در سال ۱۹۸۳ با سقوط جهانی صنعت بازی‌های ویدیویی مواجه شد و مشکلات برای آن به قدری ادامه یافت که این شرکت را تا مرز ورشکستگی پیش برد.

فروش بازی قدیمی Atari به قیمت 37 هزار دلار - تصویر 2

تا اوایل سال جاری میلادی بازی‌های Atari برای مردم یک خاطره بودند که فقط از آنها یاد می‌شد و سرانجام مایکروسافت اوایل ۲۰۱۴ سایت Alamogordo مربوط به سیستم توزیع بازی‌ها و تمامی عنوان‌های این بازی‌ها را بار دیگر احیا کرد.

در حال حاضر ۱۰۰ عنوان از بازی‌های Atari که شرکت مایکروسافت آنها را احیا کرده و در اشکال جدید به تولید رسانده است روی فروشگاه اینترنتی eBay فروخته می‌شود.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه