فروش ۴۶ میلیون کامپیوتر خانگی در سه ماه سوم سال ۲۰۱۴

ایتنا – بازار فروش کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ‌ها در حال بهبود پیدا کردن است و دوران بحرانی سال ۲۰۱۳ را پشت سر نهاده است، گزارش‌های آماری نشان می‌دهند که در سه ماه چهارم و پایانی سال ۲۰۱۴ میلادی این صنایع با رشدی ۳.۱ درصدی به نسبت سال گذشته میلادی به فروش بیش از ۴۶ میلیون دستگاه دست یافته است.

فروش ۴۶ میلیون کامپیوتر خانگی در سه ماه سوم سال ۲۰۱۴

بازار فروش کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ‌ها در حال بهبود پیدا کردن است و دوران بحرانی سال ۲۰۱۳ را پشت سر نهاده است، گزارش‌های آماری نشان می‌دهند که در سه ماه چهارم و پایانی سال ۲۰۱۴ میلادی این صنایع با رشدی ۳.۱ درصدی به نسبت سال گذشته میلادی به فروش بیش از ۴۶ میلیون دستگاه دست یافته است.

به گزارش دلگرم به نقل از Digitimes آمارهای رسمی ارائه شده از سه ماه پایانی سال ۲۰۱۴ میلادی نشان می‌دهد که فروش کامپیوترهای خانگی و لپ‌ تاپ‌ها در این سه ماه برابر با ۴۶ میلیون و ۵۹ هزار دستگاه بوده است که این آمار به نسبت سه ماه گذشته خود رشد چندانی را نشان نمی‌دهد ولی در مقایسه با سال ۲۰۱۳ و بازه زمانی مشابه می‌توان شاهد رشدی ۳.۱ درصدی در این رده بود.

فروش ۴۶ میلیون کامپیوتر خانگی در سه ماه سوم سال ۲۰۱۴ - تصویر 2

در این میان مهم‌ترین شرکت‌های تولید کننده از نظر آمار تولید به این ترتیب هستند:
رتبه نخست: شرکت hp با ۲۳ درصد از کل فروش
رتبه دوم: شرکت لنوو با ۲۲.۴ درصد از کل فروش
رتبه سوم: شرکت دل با ۱۱.۴ درصد از کل فروش
رتبه چهارم: شرکت ایسوس با ۱۰ درصد از کل فروش
رتبه پنجم: شرکت ایسر با ۸.۷ درصد از کل فروش
رتبه ششم: شرکت اپل با ۸.۴ درصد از کل فروش
رتبه هفتم: شرکت توشیبا با ۵.۶ درصد از کل فروش
رتبه هشتم: شرکت سامسونگ با ۲.۲ درصد از کل فروش
رتبه نهم: شرکت فوجیتسو با ۱.۳ درصد از کل فروش

این آمار نشان دهنده قدرت گرفتن شرکت‌هایی مانند اچ‌پی در سال ۲۰۱۴ است.
در عین حال این آمار نشان می‌دهد که فروش شرکت‌هایی مانند ایسر در سه ماه پایانی این سال با افت روبرو شده است ولی در مجموع این بازار به ثبات نزدیک می‌شود و به‌نظر می‌رسد که بحران سال ۲۰۱۳ از بازار کامپیوترهای خانگی و لپ‌ تاپ‌ها گذشته است.

 

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه