فروش 10میلیارد دلاری بازی Call of Duty

دلگرم- Call of Duty که رکورد فروش بسیاری از فیلم‌ها را شکست، داستان سربازانی است که علیه یک تبهکار می‌جنگند.

فروش 10میلیارد دلاری بازی Call of Duty

شاید کمی عجیب و دور از ذهن به نظر برسد؛ اما یک بازی ویدئویی توانسته است رکورد فروش بسیاری از فیلم‌های پرطرفدار جهان را بشکند.

به این ترتیب گویا بازی جنجالی و با تم جنگی Call of Duty در کل تاریخ حضورش در بازار، فروشی بیش از فیلم‌های پر طرفداری مانند Transformers، The Hunger Games، Iron Man و The Avengers داشته است.

فروش کلی و جهانی این بازی از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است که بیشتر آن به خاطر تقاضای چشمگیر خریداران برای نسخه آخر و جدید این بازی یعنی Call of Duty: Advanced Warfare که اوایل ماه جاری میلادی به بازار عرضه شده، بوده است.

شرکت توزیع‌کننده این بازی یعنی شرکت Activision تایید کرده است که آخرین نسخه بازی Call of Duty بیشترین میزان فروش را در مقایسه با هر محصول سرگرمی دیگری در امسال داشته است.

«بابی کوتیک» مدیر عامل این شرکت درباره این موضوع می‌گوید: «از زمانی که Activision نسخه‌های مختلف بازی Call of Duty را در سال ۲۰۰۳ تولید کرد و توسعه داد، درآمد جهانی این نسخه‌ها تا امروز به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است که بسیار بیشتر از فروش فیلم‌های بسیار معروف و پرطرفداری مانند Transformers و Iron Man است. به این ترتیب Advanced Warfare عنوان بزرگ‌ترین محصول سرگرمی معرفی شده در سال ۲۰۱۴ را از نظر درآمد به خود اختصاص داده است تا تمام کتاب‌ها، فیلم‌ها و عناوین موسیقی را پشت سر بگذارد.»

این در حالی است که Call of Duty هر سال رکورد نسخه‌های مختلف خودش را هم می‌شکند. براساس آمار اعلام شده توسط خود شرکت Activision، نسخه Modern Warfare ۲ فروش ۳۱۰ میلیون دلاری در یک روز در سال ۲۰۰۹ را به‌دست آورد، نسخه Black Ops در سال ۲۰۱۰ و در یک روز ۶/۵ میلیون دلاری در یک روز فروخت، نسخه Modern Warfare ۳ فروش ۴۰۰ میلیون دلاری در یک روز در سال ۲۰۱۱ را به ثبت رساند و درنهایت نسخه Black Ops ۲ در سال ۲۰۱۲ رکورد فروش ۵۰۰ میلیون دلاری در یک روز را به خود اختصاص داد.

حالا اما بازی نسخهAdvanced Warfare تمام معادلات را به‌هم ریخته است و با فروش قابل توجهی که در همین مدت کم به‌دست آورده، توجه همه را به خود جلب کرده است تا جایی که بابی کوتیک در این مورد می‌گوید: «فروش این بازی در همان هفته اول عرضه‌اش به بازار نسبت به سال گذشته میلادی بسیار بالاتر بوده است. این بازی با واکنش مثبت منتقدان و طرفداران مواجه شده است و با این اوصاف ما معتقدیم کهAdvanced Warfare موفق‌ترین بازی ویدئویی سال خواهد بود و از طرفداران و هواداران‌مان متشکریم که آن را به بزرگ‌ترین رویداد سرگرمی سال تبدیل کردند.»

Call of Duty مجموعه‌ای از بازی‌های اول شخصی و سوم شخص با تم جنگی است که ابتدا برای کامپیوترهای شخصی و سپس برای کنسول‌ها و ابزاری شخصی دستی به بازار عرضه شدند.

داستان‌های نسخه‌های مختلف این بازی از وقایع و اتفاقات تاریخی الهام گرفته شده‌اند. آخرین نسخه این بازار در سال ۲۰۵۴ اتفاق می‌افتد و در آن سربازان علیه یک تبهکار جدید می‌جنگند که نقش آن را «کوین اسپیسی» بازیگر شناخته شده و برنده جوایز مختلف و معتبر بازی می‌کند.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه